• Edukacja przyrodnicza i integracja uczniów klasy 4 w Zajeździe Myśliwskim w Konopatach

• Edukacja przyrodnicza i integracja uczniów klasy 4
          w Zajeździe Myśliwskim w Konopatach

Sprawozdanie z wycieczki

Ranek 27 września 2013r. był pochmurny i deszczowy. Na szczęście po jakimś czasie pokazało się słonko i zrobiło się jasno i wesoło. Tego dnia z całą klasą wraz z panią wychowawczynią i rodzicami wybraliśmy się na wycieczkę do Konopat. Wyjeżdżaliśmy z Lubowidza o godzinie 930 .  W autobusie każdy rozmawiał i śmiał się.
          Nie mogliśmy doczekać się, kiedy dojedziemy na miejsce.
             Gdy wyszliśmy z autobusu, chwilę poczekaliśmy na pana leśniczego. Ten czas przeznaczyliśmy  na „sesję zdjęciową”. Kiedy przybył pan leśniczy, przedstawił się nam
           i wyruszyliśmy na spacer po lesie. Już na początku ścieżki zobaczyliśmy długą listwę z podziałką, a nad nią napis „Leśna skocznia”. Okazało się, że możemy na tej skoczni porównać swoją skoczność ze skocznością zwierząt. Każdy z nas skorzystał z możliwości  wypróbowania własnych sił. Niestety okazało się, że możemy się równać tylko z borsukiem i wydrą. Może w przyszłym roku skoczymy tak jak zające tzn. 3 metry. Następną ciekawostką była tablica do rozpoznawania tropów zwierząt leśnych. Po chwili zobaczyliśmy dzika, muflona i bażanty. Do obserwacji płochliwych muflonów i bażantów przydały się nam lornetki. Później pozowaliśmy do zdjęć na tzw. ambonie służącej myśliwym do obserwacji terenu. Dowiedzieliśmy się też , w jaki sposób dokarmia się dzikie zwierzęta, określa wiek drzew  i rozpoznaje różne rośliny i grzyby.
              Po skończonej wycieczce czekało już na nas rozpalone ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Nie obeszło się bez przygód. Niektórym z kolegów i koleżanek zbyt długo pieczone kiełbaski wpadły do ogniska. Ale byliśmy na to przygotowani- mieliśmy „rezerwy".  Wreszcie nadszedł czas na zabawy integracyjne. Pierwszą z nich była zabawa „Mam talent”. Bardzo się do niej przygotowaliśmy. Pan leśniczy pomógł przygotować miejsca dla publiczności i jury. Prowadzącymi byli: Julia Grzywińska i Mateusz Stańczak, zaś  jurorami Piotr Gorczyca, Matylda Brodzińska, Ola Jędrzejewska i  Natalia Buśka. Jurorzy byli surowi, ale sprawiedliwi.
          I miejsce zajął duet- Zuzia Kiec i Gabrysia Krzesińska, II- Karolina Tyburska, zaś III- Ewa Potorska.  Zwycięzcy i biorący udział w występach zostali obdarowani wykonanymi przez koleżanki dyplomami i medalami. Bawiliśmy się jeszcze w inne zabawy, ale niestety nadszedł czas, aby wrócić do szkoły. Pan leśniczy pożegnał się z nami, a my podziękowaliśmy mu za mile spędzony czas. Ta wycieczka bardzo się nam podobała i nie możemy doczekać się następnej.

Sprawozdanie napisały: Karolina Tyburska, Gabrysia Krzesińska, Ola Jędrzejewska

>>> Zobacz Galerię Zdjęć <<<<