W niedzielę 24 października w Kościołach w całej Polsce obchodziliśmy 95. Światowy Dzień Misyjny. W tym roku pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. W Polsce Dzień ten obchodzony jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się w intencji misji i misjonarzy, którzy pragną iść z nauką Chrystusa w świat. To dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Angażujący wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom, to wyraz troski katolików o wszystkich ludzi na świecie, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości i bliskości Boga. W tym roku jest on nawiązaniem również do licznych rocznic związanych ze światem misji, zwłaszcza z 200. rocznicą powstania Papieskich Dzieł Misyjnych.
„Im głębszy kontakt mamy z Chrystusem, tym bardziej ewangelizacja staje się naszą osobistą sprawą”.
Podczas tej niedzieli i w naszej parafii mogliśmy usłyszeć szczególne słowo Boże skierowane do najmłodszych jak również usłyszeć piosenkę w wykonaniu scholi „Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię, wiele jest serc, które czekają wciąż” szczególnie przygotowaną na niedzielę Misyjną.