Dzień Dziecka w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubowidzu
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, dnia 31 maja 2019 r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą wzięli udział w warsztatach plastyczno - technicznych zorganizowanych przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubowidzu. W tym dniu czekało na dzieci wiele atrakcji. Najpierw uczniowie bawiąc się w małych artystów z wielką precyzją składali i kleili poszczególne elementy klowna. Było przy tym wiele radości i zabawnych sytuacji. Potem dumnie prezentowali swoje prace i pozowali z klownami do pamiątkowych fotografii. Następnie z wielką uwagą wysłuchali wierszy na temat Dnia Dziecka oraz poszanowania książek. Dowiedzieli się również, że 1 czerwca obchodzony jest także jako „Światowy Dzień Mleka”. Dzieci bardzo miło spędziły czas, a z okazji ich święta na pożegnanie otrzymały kolorowe baloniki i cukierki.
Wycieczka do Trójmiasta
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Trójmiasta.
35Dnia 27-28.05.2019r. klasy 4a,4b i liczna grupa z klasy 3b i 5a wraz z wychowawcami (tj. Panią Patrycją Kołakowską, panią Grażyną Zielińską, panią Barbarą Potorską i panią Agnieszką Pawlak) wybrali się na dwudniową wycieczkę do Trójmiasta.
Dzień kobiet
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień kobiet.
24Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyły się małe uroczystości klasowe. Każda klasa świętowała na swój sposób. Dziewczynki dostały jakiś miły podarunek. Samorząd Uczniowski również pamiętał o marcowym święcie. Męska część SU w odświętnych strojach na krótkim apelu złożyła serdeczne życzenia paniom i pannom. Chłopcy obdarowali pracownice szkoły różami, a dziewczynki otrzymały lustra do damskich toalet. Mała rzecz, a naprawdę cieszy!
Cała Polska czyta dzieciom
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cała Polska czyta dzieciom.
2W dniu 7 maja uczniowie klasy 1b uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, które odbyło się na zaproszenie pani Anny Szczepańskiej kierownika Gminno-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubowidzu. Dzieci miały okazję posłuchać bajki „Biało-czarno-czerwoni czyli Polska gola” oraz „Mundial” autorstwa Wiesława Drabika, które czytał kierownik Poczty Polskiej w Lubowidzu pan Zbigniew Oryl. Po wysłuchaniu bajek uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowach na temat pracy pracowników poczty oraz funkcji jaką spełnia w życiu człowieka. Na zakończenie spotkania wszyscy wykonali rysunek tematycznie związany z piłką nożną. Prace zostały zamieszczone w galerii prac dziecięcych. Chętni uczniowie oficjalnie zostali czytelnikami biblioteki publicznej i wypożyczyli wiele ciekawych książeczek. Pani
Nauka pływania - ciąg dalszy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nauka pływania - ciąg dalszy.
43Pływanie to jedna z najpiękniejszych dyscyplin sportowych a zarazem jedna z najprzyjemniejszych form spędzania rekreacji. Umiejętność pływania najdokładniej i bardzo harmonijnie rozwija ludzki organizm. Świetnie wpływa na pracę serca, układ oddechowy oraz równomiernie ćwiczy wszystkie partie mięśni. Pływanie to forma aktywności, którą można cieszyć się w każdym wieku. Z umiejętnością pływania rodzi się każdy z nas, ale bez treningu po kilku miesiącach życia traci się tę umiejętność, a przy okazję szansę na dobrą zabawę.
Wycieczka w Bieszczady
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka w Bieszczady.
170Wycieczka w Bieszczady 24.04-28.04.2019r.
Środa 24.04
O godzinie 5 rano spotkaliśmy się na parkingu przed szkołą. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Kazimierza Dolnego- jednego z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miasteczek w Polsce. Wybraliśmy się tam na spacer po Wąwozie Korzeniowym, podczas którego pani przewodniczka opowiadała nam różne ciekawe historie związane z tym miejscem. Tego dnia weszliśmy także na Górę Trzech Krzyży, z której mogliśmy podziwiać panoramę całego miasteczka. Do hotelu dotarliśmy późnym wieczorem, zjedliśmy kolację i rozeszliśmy się do swoich pokoi.
Dzień Samorządności
359W tradycję naszej szkoły wpisał się już Dzień Samorządności, który obchodzimy 21 marca w pierwszy dzień wiosny. Tego dnia pomieszczenia szkolne zyskały nowe nazwy np: sekretariat – „ Centrum dowodzenia”, pokój nauczycielski – „Sztab generalny”, stołówka – „ Paśnik”, sala informatyczna – „Złomownia” itp.
Szanowni Rodzice!
Ze względu na przystąpienie większości nauczycieli do akcji strajkowej w dniach 24-26.04.2019r. w szkole nie będą odbywać się zajęcia lekcyjne. W przypadku braku możliwości zapewnienia dziecku opieki w domu, dyrekcja zorganizuje zajęcia opiekuńcze na terenie szkoły.
Do czasu zakończenia strajku obiady w stołówce szkolnej nie będą wydawane.
List do rodziców-strajk
Warszawa, dn. 04 kwietnia 2019 r.
Drodzy Rodzice,
w związku z zapowiadanym strajkiem nauczycieli, starając się zniwelować Państwa obawy dotyczące sytuacji w tym okresie w przedszkolach i szkołach, uprzejmie informuję że przepisy prawa oświatowego regulują zadania dyrektora związane z zapewnieniem opieki uczniom w sytuacji kryzysowej, która może być wywołana strajkiem.
Andrzejki
Dnia 28 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili andrzejki. Imprezę szkolną zorganizował samorząd uczniowski wraz z opiekunami. Bawiliśmy się od godziny 14.00 do 20.00. Kultywując tradycje związane z Wigilią św. Andrzeja uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość korzystając z usług wróżek i wróżbitów z klasy 8 a i 8 b. W specjalnie stworzonej do tego celu Jaskini Wróżb przedszkolaki i uczniowie szkoły brali udział w różnorodnych wróżbach m.in. „ Lanie wosku”, „ Poznaj imię swojej drugiej połówki,” Cyferkowe wróżby”, „Loteria – co Cię czeka w niedalekiej przyszłości”, „Numerki wywróżą Ci przyszłość” oraz ciasteczko z przepowiednią. Symbole wiedzy magicznej, światło i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Na imprezie szkolnej nie zabrakło muzyki, tańców oraz obficie zaopatrzonej kawiarenki, którą zorganizowała Rada Rodziców. Doskona
Dzień Liczby Pi
14 marca w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. W tym roku święto tej niezwykle popularnej stałej matematycznej (3.1415926…) uczciliśmy na poważnie i na wesoło. Nauczyciele matematyki zorganizowali konkursy klasowe mające na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko cyfry, wzory i trudne zadania, ale również ciekawa przygoda i mnóstwo zabawy. Obchody Święta Liczby Pi rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej dotyczącej Ludolfiny, czyli bohaterki dnia. Od wielu lat w różnych krajach odbywają się uroczyste obchody Dnia Pi. Z tej okazji, na przykład Amerykanie pieką okrągłe placki, a uczniowie naszej szkoły wykonali Liczbę Pi w 3D oraz piękne plakaty przedstawiające własności i ciekawostki dotyczące bohaterki naszego spotkania. Finałową konkurencją był konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia Liczby Pi. „Mistrzem Liczby Pi”
Wycieczka w Bieszczady
Program wycieczki:
I dzień: Kazimierz Dolny – zwany Perłą Renesansu lub Perłą nad Wisłą – jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek Lubelszczyzny i jedno z najbardziej malowniczych w Polsce. Spacer po Wąwozie Korzeniowym – najpiękniejszy z Korzeniowych wąwozów. Góra Trzech Krzyży - miejsce, z którego rozciąga się najbardziej znany widok na Kazimierz Dolny. Obiad jednodaniowy. Przejazd do miejsca noclegu. Obiadokolacja. Nocleg.
Spektakl "W tajemniczej Krainie Krasnali"
Dnia 25 stycznia przedszkolaki z grupy Słoneczka, Biedroneczki i Motylki wraz z wychowawczyniami były w kinie TON w Żurominie na teatrzyku pt. "W tajemniczej Krainie Krasnali". Przepiękna gra aktorska, wielobarwna scenografia, efekty świetlne, cudowne kostiumy oraz muzyka przeniosły małych widzów w zaczarowany i magiczny świat baśni. W trakcie spektaklu organizowane były różnorodne konkursy, za które dzieci otrzymały nagrody. Wspólna zabawa, piosenki i nastrój tajemniczej krainy krasnali wywołały uśmiech i zachwyt dzieci. Na zakończenie odbyło się losowanie biletów, a szczęśliwcy otrzymali upominki.
Przedstawienie teatralne "Dwie Dorotki"
Dnia 24 października 2018r. uczniowie klasy 1a i 1b zostali zaproszeni przez panią Annę Szczepańską kierownika GBP w Lubowidzu na przedstawienie teatralne. Aktorzy teatru KRAK-ART z Krakowa zaprezentowali bajkę braci Grimm „Dwie Dorotki”. Kolorowa scenografia oraz wesoły podkład muzyczny, przeniosły dzieci w czarujący świat baśni. Uczniowie z wielką uwagą i zaciekawieniem śledzili losy dwóch Dorotek. Przedstawienie miało charakter interaktywny, dzieci wspólnie z aktorami występowały na scenie m.in. pomagały Dorotce wyjmować gorące bochenki chleba, zrywać jabłka, sprzątać domek babci – wróżki itp. Spektakl uczył, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony przez los. Przedstawienie teatralne było doskonałą lekcją dobrego wychowania dla najmłodszych. Gromkimi brawami dzieci podziękowały artystom za wspólną zabawę i mile
Ogólnopolska kampania "Lekki tornister"
W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 1-3 biorą udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej „Lekki tornister”. Celem tego projektu jest rozpowszechnienie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na temat przeciążonych tornistrów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, - a co za tym idzie – działanie na rzecz prostych dziecięcych kręgosłupów. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego waga tornistra nie powinna przekroczyć 10% masy ciała dziecka. W grudniu 2018 roku odbyła się akcja ważenia uczniowskich tornistrów. Swoje plecaki zważyło 78 uczniów klas 1-3. Najcięższy plecak ważył 5,8 kg i należał do ucznia klasy 1a, zaś najlżejszy ważył 2,3 kg i należał do ucznia klasy 3a. Niestety większość uczniów edukacji wczesnoszkolnej nosi za ciężkie tornistry. Cięższe plecaki mają dziewczynki niż chłopcy. Dzieci noszą niepotrzebne w danym dniu
Dzień Babci i Dziadka - Motylki
Dnia 13 lutego o godzinie 16.00 pani Joanna Nikiel wraz z grupą Motylki przygotowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przedstawiły przepiękny program artystyczny w formie wierszyków oraz piosenek z dawnych lat. Zaproszeni goście aktywnie włączali się do śpiewania. Na koniec dzieci zaprezentowały zachwycający taniec nowoczesny pt. "Taniec lalek". Samodzielnie wykonane lampiony ze słoików były wymarzonym prezentem babć i dziadków. Nie zabrakło także wspólnego tańca do znanych przebojów disco polo. Uroczystość dopełniła kawiarenka z ciastem i kawą. Babcie i dziadkowie byli zachwyceni przepięknie przygotowaną uroczystością.
Misja programowanie
Od października 2018 roku uczniowie klasy 1b szkoły podstawowej uczestniczyli w projekcie unijnym „Misja programowania”. Podczas zajęć nabywali umiejętność programowania i kodowania z wykorzystaniem aplikacji code.org i Scratch oraz robota Photon. W ramach tego projektu, w poniedziałek 18 lutego w bibliotece miejsko-gminnej, odbyły się zajęcia przygotowane przez p. Mirelę Kijora oraz trenerkę projektu p. Wiolettę Matusiak. Podczas spotkania pierwszoklasiści tworzyli własne gry, wspólnie ustalali ich reguły, przestrzegając przy tym zasad obowiązujących w czasie pracy zespołowej. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej, pełnej ekscytacji atmosferze.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
- liczba odwiedzin: 1036353