Dzień Babci i Dziadka - Motylki
Dnia 13 lutego o godzinie 16.00 pani Joanna Nikiel wraz z grupą Motylki przygotowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przedstawiły przepiękny program artystyczny w formie wierszyków oraz piosenek z dawnych lat. Zaproszeni goście aktywnie włączali się do śpiewania. Na koniec dzieci zaprezentowały zachwycający taniec nowoczesny pt. "Taniec lalek". Samodzielnie wykonane lampiony ze słoików były wymarzonym prezentem babć i dziadków. Nie zabrakło także wspólnego tańca do znanych przebojów disco polo. Uroczystość dopełniła kawiarenka z ciastem i kawą. Babcie i dziadkowie byli zachwyceni przepięknie przygotowaną uroczystością.
Misja programowanie
Od października 2018 roku uczniowie klasy 1b szkoły podstawowej uczestniczyli w projekcie unijnym „Misja programowania”. Podczas zajęć nabywali umiejętność programowania i kodowania z wykorzystaniem aplikacji code.org i Scratch oraz robota Photon. W ramach tego projektu, w poniedziałek 18 lutego w bibliotece miejsko-gminnej, odbyły się zajęcia przygotowane przez p. Mirelę Kijora oraz trenerkę projektu p. Wiolettę Matusiak. Podczas spotkania pierwszoklasiści tworzyli własne gry, wspólnie ustalali ich reguły, przestrzegając przy tym zasad obowiązujących w czasie pracy zespołowej. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej, pełnej ekscytacji atmosferze.
Dzień Babci i Dziadka - Biedroneczki
23 stycznia grupa „Biedroneczki” zaprosiła babcie i dziadków na piękną uroczystość z okazji ich święta. Seniorzy obejrzeli program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich. Dzieci tańczyły, recytowały wiersze, śpiewały piosenki za co zebrały gromkie brawa. Po zakończeniu programu artystycznego dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz wzięli udział w wielu ciekawych i wesołych konkurencjach takich jak taniec na gazecie, obieranie mandarynki na czas, tanie z krzesłami itp. Wszyscy wspólnie bawili się przy dobrej muzyce. Wnuczęta wręczyły przygotowane samodzielnie upominki. Spotkanie upłynęło w miłej
i serdecznej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń.
Walentynki
W dniu 14 lutego w naszej szkole obchodzone były walentynki. Uczniowie samorządu szkolnego zadbali o miłą atmosferę. W czasie przerw można było posłuchać nastrojowych piosenek, zadedykować utwór swojej sympatii oraz odebrać z poczty walentynkowej WALENTYNKĘ.
Choinka szkolna
12 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa pod hasłem „Mam talent”. Od godziny 9.30 mogliśmy podziwiać występy w wykonaniu najmłodszych członków społeczności szkolnej. Mali artyści zaprezentowali układy taneczne „Zimowa poleczka”, „Ta Dorotka”, „Taniec lalek”, „Taniec dworski” i „Jingle bells” przygotowane wspólnie z wychowawczyniami.
Apel "Bezpieczne ferie"
W piątek 25 stycznia, jak co roku, odbył się apel poświęcony bezpieczeństwu naszych wychowanków. Organizatorzy p. Alina Wasiak, p. Tomasz Urbański i p. Mirella Kijora przypomnieli wiele bardzo ważnych zasad, których należy przestrzegać podczas zabaw zimowych. Wspomniano również o zagrożeniach jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne surfowanie w sieci. Bardzo dokładnie omówiono sposób zachowania w przypadku, gdy jesteśmy świadkami wypadku. Uczniowie zostali poinstruowani, jak krok po kroku wykonać prawidłowo akcję ratunkową, nie narażając na niebezpieczeństwo siebie i osoby ratowanej. Poruszony został, również bardzo ważny w ostatnim czasie, temat hejtowania. Dzieci miały okazję zobaczyć, poprzez obejrzenie filmu, jakie skutki niesie za sobą umieszczanie złośliwych komentarzy na forach społecznościowych. Miały też okazję przekonać się, że spokojna, kulturalna, konstruktywna rozmowa, przyn
Jasełka Bożonarodzeniowe
21 grudnia, jak co roku, w naszej szkole mogliśmy zobaczyć Jasełka Bożonarodzeniowe pod tytułem „A nadzieja znów wstąpi w nas”. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani katechetki Joanny Dobuckiej wprowadzili społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Przedstawili wydarzenia związane z narodzeniem Pana Jezusa (Maryja – Zofia Zdunek, Józef – Krzysztof Kowalski, Trzej Królowie – Stanisław Fiszer, Laura Sudzińska, Wiktor Nisgorski, Aniołowie – Zuzanna Kiec i Gabriela Krzesińska, a także pasterze – Kinga i Kamila Lech, Radosław Wrzosek, narrator – Julia Krzesińska). Kolędy i pastorałki mogliśmy usłyszeć w wykonaniu „Scholii” przy akompaniamencie pana organisty Mieczysława Sielezina. Podziwiać mogliśmy również grę na skrzypcach uczennicy klasy 6 Zofii Kapela, która zaprezentowała kolędy „Cicha noc” i „Oj Maluśki”.
Wigilia klasowa
20 grudnia w naszej szkole uczniowie wszystkich klas, wspólnie ze swoimi wychowawcami, przygotowali poczęstunek z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania składano sobie życzenia oraz śpiewano wspólnie kolędy. Takie spotkanie wigilijne jest okazją do integracji zespołu klasowego oraz kultywowania tradycji świątecznych.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku nasi wolontariusze Agata Żurawska, Julia Krzesińska, Monika Szychułda, Alicja Kalinowska, Julia Kalinowska, Mateusz Gutkowski, Jakub Kwiatkowski zebrali do puszek ponad 3700 zł. W tym roku WOŚP zbierała na sprzęt do specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Mikołajki w przedszkolu
Dnia 13 grudnia 2018 roku o godzinie 16.00 grupa przedszkolna 5-latków wraz z wychowawczynią p. Joanną Nikiel zorganizowała spotkanie mikołajowe. Dzieci zaprosiły swoich rodziców i przedstawiły program artystyczny, podczas którego recytowały wierszyki o tematyce mikołajkowej. Zaśpiewały także trzy piosenki: „Tajemniczy gość”, „Idzie, idzie Mikołaj” oraz „Śpiesz się Mikołaju”. Następnie dzieci wraz z rodzicami wykonywały ozdoby świąteczne: bombki styropianowe oraz choinki, które ozdabiały cekinami, brokatem, pomponikami oraz piórkami we wszystkich kolorach tęczy. Wspólna praca sprawiła dzieciom i rodzicom wiele radości. Wykonane ozdoby na pewno były piękną dekoracją świąteczną w ich domach. Spotkanie umilała nastrojowa muzyka oraz słodki bufet.
Działania biblioteki szkolnej w ramach projektu rozwoju czytelnictwa
Biblioteka Szkolna wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.
W listopadzie 2017 roku po raz kolejny złożyliśmy wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Tym razem otrzymaliśmy dofinansowanie, dzięki któremu biblioteka powiększyła swoje zbiory o 747 książek za sumę 15 tyś złotych. W ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka zorganizowała szereg projektów promujących bibliotekę szkolną, popularyzujących czytelnictwo, promujących nowości biblioteczne.
Kolędowanie w języku angielskim
W tym roku szkolnym uczniowie klas 6,7 i 8 szkoły podstawowej pod opieką pani Grażyny Zielińskiej i pani Iwony Dobies, biorą udział w projekcie językowym zorganizowanym przez Nidzicką Fundację Rozwoju NIDA oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. W ramach tego projektu 20 grudnia 2018r. odbył się apel świąteczny, na którym połączyliśmy się ze szkołą z Grecji. W formie telekonferencji wspólnie śpiewaliśmy tradycyjne kolędy i piosenki świąteczne w języku polskim, greckim i angielskim. To było wspaniałe doświadczenie i przeżycie dla naszych uczniów. Na koniec spotkania uczniowie 6 i 7 klasy wspólnie z uczniami z Grecji złożyli sobie życzenia świąteczne w języku angielskim. Dziękujemy Greckim przyjaciołom za wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.
Nauka pływania
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” realizowanym przez Klub Pływacki „Shark” Sierpc. W projekcie udział wzięło 400 dzieci z klas 1 – 3. Od 25 września do 7 grudnia 2018r. 30 uczniów z klas drugich i trzecich wyjeżdżało na basen wraz z opiekunami, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów oswajali się z wodą oraz uczyli się prawidłowej techniki pływania. Przebywanie w wodzie to zazwyczaj wspaniała zabawa. Nauka pływania pomaga wykształcić w sobie pewność siebie podczas pobytu na basenie, chroni przed wadami postawy, a także podnosi odporność organizmu. 7 grudnia, na krytej pływalni w Sierpcu, odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Uczestnicy zajęć mieli okazję pochwalić się zdobytymi umiejętnościami pływackimi przed starostą sierpeckim Mariuszem Turalskim, oraz zaproszonymi gośćmi, którzy bacznie obserwowali osiągnięcia pływacki
Apel profilaktyczny „ XXI wiek bez nałogów”
14 grudnia uczniowie klasy 6 i 7 przygotowali happening poświęcony wciąż aktualnemu zagrożeniu wirusem HIV i zachorowaniem na AIDS. Uczennice na szkolnym korytarzu zawiesiły gazetkę pod tytułem „HIV i AIDS, a Pierwsza Pomoc”. Rozdano ulotki, a także przeprowadzano zajęcia w klasie III gimnazjum i 8 klasie SP pt. „Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS” , które zostały wzbogacone projekcją filmową. Celem było wzbudzenie w odbiorcach refleksji i uwrażliwienie na problem nietolerancji w stosunku do osób chorych. Mamy nadzieję, że wiedza przekazana uczniom oraz propagowanie tego szczególnego dnia uchroni przed zakażeniem. W wydarzeniu wzięło udział 107 osób.
100-lecie Odzyskania Niepodległości w grupie "Motylki"
Dnia 15 listopada o godzinie 9.30 przedszkolaki wraz z uczniami klas 1-3 świętowały obchody setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Grupa 5- latków wraz z wychowawczynią Joanną Nikiel przygotowała z tej okazji piękną akademię. Uroczystość zapoczątkowało wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały pieśni patriotyczne takie jak ,,Legiony”, ,,Przybyli ułani pod okienko”. Pieśń „Jesteśmy Polką i Polakiem”, przypomniała wszystkim uczestnikom z czego powinniśmy być dumni jako wzorowi obywatele naszej Ojczyzny. Uroczystość ubarwił wspaniały taniec dziewczynek, z flagą narodową, do pieśni patriotycznej ,,Białe róże” oraz piosenka pt. ,,Pytasz mnie” w wykonaniu Zuzanny Kiec uczennicy III klasy gimnazjum. Oprawę muzyczną zapewnili chłopcy z sekcji muzycznej samorządu szkolnego. Narratorem przedstawienia była Gabriela Krzesińska uczennica
Wycieczka do Boguszewca
We wtorek 16 października 2018r. osiemnaścioro uczniów klasy szóstej wraz z opiekunkami p. J. Rakoczy oraz p. I. Kapela korzystając z pięknej jesiennej pogody udało się do Rancza Boguszewiec. Czekały tam na dzieci różnorodne atrakcje. Przede wszystkim fantastyczna zabawa na terenie profesjonalnie zbudowanego parku linowego z ruchomymi kładkami, belkami, pętlami, mostami linowymi oraz 120 metrowy emocjonujący przejazd tyrolką nad stawem. Wszystko pod okiem specjalnie wyszkolonego instruktora.
Później szóstoklasiści według zainteresowań integrowali się korzystając z bilardu, gokartów, trampolin, roweru wodnego i kajaka oraz boisk do piłki koszykowej i nożnej. Uczestnicy wycieczki uznali, że wyprawa była bardzo udana. Dużo się nauczyli, doznali wielu wrażeń z dozą adrenaliny, a przede wszystkim aktywnie spędzili czas w gronie koleżanek i kolegów.
Plastusiowy pamiętnik
W dniu 5 listopada gościliśmy w szkole aktorów Teatru Profilaktycznego „Magik” z Białegostoku. Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Spektakl oparty był na książce Marii Kownackiej pod tym samym tytułem. Plastuś, główny bohater, to zabawny plastelinowy ludek ulepiony przez Tosię, uczennicę klasy pierwszej. Wraz z innymi mieszkańcami piórnika uczestniczy on w pierwszych, szkolnych doświadczeniach Tosi. W swoim pamiętniku opisuje wiele zdarzeń i sytuacji ze szkolnego życia. Co więcej, Plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich, ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności.
100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę - "Rekord dla Niepodległej"
9 listopada o godzinie 10.30 w Zespole Szkół w Lubowidzu odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Motywem przewodnim programu był orzeł jako symbol wolnej Polski. Na część artystyczną złożył się rys historyczny ukazujący drogę Polaków do wolności, wiersze i piosenki patriotyczne oraz pantomima przedstawiająca taniec orłów, w którym była zawarta historia Polski od czasów zaborów do odzyskania niepodległości.
Wieczornica "Dla Niepodległej"
Warto się czasem zasłuchać
w wiatru granie, szum gałęzi,
listopadów przemijanie.
Warto się czasem zasłuchać w grobów ciszę,
By mowę wieków usłyszeć.
One mówią...
Listopad to czas szczególnej refleksji nad przemijaniem. To czas sprzątania grobów, palenia zniczy, modlitwy i wspomnień. Tego dnia chcemy pokazać, że pamiętamy o tych, którzy odeszli niedawno i o tych, którzy oddali życie za ojczyznę, byśmy teraz mogli żyć w wolnym kraju. Dzieje naszej Ojczyzny, to rzadko dni szczęśliwe i spokojne tak jak obecnie. Życiu naszych rodaków towarzyszyła często groza, lęk przed wrogim sąsiadem, niewola i walka o wolność. Państwo polskie zginęło z map Europy na ponad 120 lat. Prześladowani i skazani na tułaczkę Polacy nie stracili jednak ducha, wierzyli, że kraj odzyska niepodległość. Wiedzieli, że ojczyzna w sercach się zaczyna, że naród przetrwa, jeżeli rodzina nauczy swoje d
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień 14 października to okazja do wyrażenia wdzięczności i podziękowania za trud nauczania i wychowania. To święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. W związku z tym 15 października 2018 r. Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem opiekunów: p. A. Cywińskiej, p. R. Sokołowskiej, p. T. Urbańskiego, przygotował akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość byli zaproszeni wszyscy czynni pracownicy Zespołu Szkół w Lubowidzu oraz emerytowani nauczyciele. Wśród nich mogliśmy gościć p. H. Jerka, p. B. Zborowską, p. B. Makrucką, p. L. Kowalczyka i p. H. Wrzoska oraz p. T. Beczyńską emerytowaną pracownicę naszej szkoły.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe
- liczba odwiedzin: 1061641