• Pomoc Ukrainie!

• Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję

"POMOC UKRAINIE"

Nasza szkoła jak wielu ludzi w Polsce i na świecie włączyła się w pomoc Ukrainie. Już od pierwszych dni wojny ogłosiliśmy akcję zbierania darów na rzecz potrzebujących. Każdy, kto mógł przynosił dary rzeczowe
            w postaci żywności, odżywek dla dzieci, słodyczy, środków higienicznych, koców, pościeli, ręczników i innych. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna: przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Dary te przekazaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy w Lubowidzu 07.03.2022r, aby zostały przewiezione dalej.  Na tym jednak nie poprzestaliśmy. Gdy dowiedzieliśmy się, że  Państwo Ziółkowscy przyjęli do swojego domu mamy i dzieci z Ukrainy, postanowiliśmy im choć trochę pomóc. Tym  razem oprócz darów rzeczowych zbieraliśmy również pieniądze.  Wiedzieliśmy, że ludzie uciekający przed wojną mają  ze sobą tylko dokumenty, potrzebują zatem wszystkiego.  To co udało nam się zebrać przekazaliśmy mamom: Nataszy, Tamarze, Oli, Nataszy, Swiecie oraz ich dzieciom: Maksowi, Kseni, Artemowi, Antonemu, Maksowi, Nikicie i Saszy.

Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy przede wszystkim Państwu Ziółkowskim oraz wszystkim, którzy wsparli naszą akcję "POMOC UKRAINIE" w naszej szkole.

Nasza akcja "POMOC UKRAINIE" trwa jednak dalej.

Do kiedy będzie potrzebna, trwać będzie.