• Konkurs  Mistrz Genetyki
          • Konkurs  Mistrz Genetyki

          • 17 stycznia 2023 r. odbył się szkolny konkurs o tytuł Mistrza Genetyki,w którym wzięli udział zainteresowani tą dziedziną nauki uczniowie klas 8. Celem konkursu było poszerzanie i promowanie wiedzy z genetyki, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz pobudzanie ich do twórczego myślenia.

            W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów: troje z klasy 8a- Zofia Babska, Katarzyna Brzozowska, Emilia Krzywda i  dwoje z klasy 8b- Małgorzata Galas i Lena Dobies. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 25 zadań. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać choroby genetyczne, rozwiązać krzyżówki genetyczne
            i udzielić odpowiedzi na zadania problemowe.

            Mistrzynią Genetyki w roku szkolnym 2022/2023 została Lena Dobies,a wicemistrzynią  Zofia Babska . Laureatkom konkursu w obecności uczniów całej szkoły, nagrody i dyplomy wręczyła p. dyrektor Beata Borowska.

            Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu sporej wiedzy z zakresu tej ciekawej dziedziny biologii i życzę dalszych sukcesów.

                                                                                       Renata Sokołowska

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubowidzu uczcili 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

          •         22 stycznia 1863r.Tymczasowy Rząd Narodowy Manifestem wydanym w Warszawie ogłosił powstanie narodowe przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Swoim zasięgiem objęło ono ziemie zaboru rosyjskiego, tj. Królestwo Polskie i ziemie zabrane.Było największym i najdłużej trwającym polskim powstaniem narodowym. Miało charakter wojny partyzanckiej, w której stoczono ok. 1200 bitew i potyczek. Niektóre z nich miały miejsce w powiecie żuromińskim m.in. na linii miejscowości Osówka, Toruniak, Sztok. Poległych tam powstańców złożono we wspólnej mogile, na cmentarzu parafialnym w Lubowidzu. W tradycję naszej szkoły wpisało się już dbanie o to miejsce pamięci narodowej. Nie mogło być inaczej i tym razem. W 160 rocznicę wybuchu powstania, przedstawiciele samorządu uczniowskiego pod opieką nauczycielek historii A. Cywińskiej i E. Wesołowskiej udali się na miejscowy cmentarz, żeby złożyć kwiaty na grobie powstańców styczniowych. Minutą ciszy i wspólną modlitwą uczcili pamięć poległych.