• Dzień Rodziny grupa "Motylki"

• "Mamo, Tato
            dziękujemy dzisiaj bardzo za to,
            że jesteście i zawsze będziecie
            kochać nas najbardziej na świecie..."

6 czerwca grupa "Motylki" wraz z rodzicami świętowała Dzień Rodziny. Spotkanie rozpoczęliśmy wspaniałym występem naszych przedszkolaków oraz wręczeniem pieknych upominków rodzicom. Następnie zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Każda rodzina mogła zrobić sobie zdjęcie na pięknej ściance. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

• Kapsuła czasu

• 5 czerwca uczniowie klasy 8b wykopali kapsułę czasu, którą zakopali w klasie 2. Niestety kapsuła uległa nieznacznemu uszkodzeniu. Na szczęście to co najważniejsze, czyli pamiątki oraz wpisy uczniów ocalały. Oto kilka zdjęć z kiedyś i z dziś.

• Górzno - Wioska mydlarska

• 24 maja grupy 3-latków "Smerfiki" i 4-latków "Motylki", wybrały się na wycieczkę do wioski mydlarskiej w Górznie. Głowym celem wycieczki była integracja grupy przedszkolnej, wzmocnienie więzi koleżeńskich, rozwijanie wyobraźni oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej. Dzieci samodzielnie wykonały kolorowe i pachnące mydełka w bajecznych kształtach oraz zdrowotną sól do kapieli. Bawiły się w otoczeniu błyszczących baniek mydlanych. Mogły również uprać koszulki, tak jak to roziły ich prababcie. Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły pyszną kiełbaskę z ogniska.

Agata Ziółkowska

• Wycieczka do Torunia

• Dnia 30 maja 2023r. Odbyła się wycieczka do Torunia.  Uczestnikami były kl. 4 i 5b, zaś opiekunami p. I. Dobies, p. J. Brodzinska i p. A. Barchanowicz. Pierwszym punktem programu był trening w Jump Parku, gdzie uczniowie korzystali z takich atrakcji jak:basen z gąbkami, arena z koszami, ścieżki akrobatyczne i trampoliny sportowe.

Następnie pojechaliśmy do Teatru Baj na sztukę"Lalki śpiewają". Było to widowisko przepełnione muzyka i humorem. Po spektaklu był czas na obiad, zwiedzanie ulicy Szerokiej Torunia. Na koniec dzieci wzięły udział w warsztatach w Manufakturze Cukierków, gdzie same wyrabiały słodkiego lizaka i mogły obserwować produkcję cukierków na karmelskim stole.Karmelarze opowiedzieli i pokazali etapy powstawania słodyczy,  od wyłania karmelu i jego barwienia, aż po tworzenie wzorów.  Na koniec każdy otrzymał własnego lizaka oraz dyplom. Wieczorem wszyscy zmęczeni, ale zarazem szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Iwona Dobies

• Wycieczka do Rudy- siedziby Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego

• 24 maja 2023r. uczniowie  klasy 6, 7a i 7b wzięli udział w warsztatach biologiczno- geograficznych w Rudzie. Naszą  leśną przygodę rozpoczęliśmy od zajęć stacjonarnych w siedzibie GLPK. Prowadząca prezentację
            p. Barbara Beszczyńska w ciekawy sposób przedstawiła wiadomości dotyczące sztuki kamuflażu w przyrodzie
            i opowiedziała ciekawostki ze świata zwierząt. Bogato wyposażona  sala konferencyjna w której mieliśmy spotkanie również dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Kolejnym punktem naszej wycieczki była gra terenowa „ Leśni odkrywcy- spacer dookoła ośrodka Ruda” . Podczas 2 godzinnego marszu 28  uczniów poszukiwało odpowiedzi do zadań wsłuchując się w opowieści pani Basi i analizując treść  tablic informacyjnych. Znaleźliśmy wszystkie odpowiedzi do ekoquestu, a przy okazji nauczyliśmy się rozpoznawać gatunki roślin leśnych. Nasz pobyt w siedzibie Górznieńsko -Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego zakończyliśmy ogniskiem. Wycieczkę do Rudy uznajemy za udaną i za rok na pewno tu wrócimy.

Opiekunowie Renata Sokołowska i Agnieszka Pawlak