• Wycieczka do Olsztyńskiego Teatru Lalek

• 15 czerwca przedszkolaki z trzech starszych grup przedszkolnych (słoneczka, motylki i bierdoneczki) odbyły wycieczkę do Olsztyna do Olsztyńskiego Teatru Lalek. Miały okazję oglądć sztukę pt. "Tygrys Pietrek". Była to niezwykle pouczająca opowieść o tygrysku, który był się wszystkiego i przez tchórzostwo stracił paski. Dopiero, gdy jego mama zachorowała odważnie ruszył przez łas w celu zdobycia lekarstwa i odzyskał zabrane paski. Dzieci z uwagą  oglądały wspaniale przygotowany spektakl, w którym udział brali aktorzy z lalkami i bez, przebrani w piękne stroje. Przedszkolaki były zauroczone przedstawieniem. Po spektaklu udaliśmy się do restauracji McDonalds na ciepły posiłek. Wszyscy wróciliśmy bezpiecznie do Lubowidza.

Joanna Nikiel

• "Wyspa Szkrabów" wycieczka "Smerfiki"

• 15 czerwca przedszkolaki z grupy "Smerfiki" spędziły radośnie czas na sali zabaw "Wyspa szkrabów" w Żurominie. Dla niektórych dzieci była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia.

Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności i orientacji przestrzennej.

W sali zabaw przedszkolaki mogły korzystać z licznych atrakcji, była przerwa na przekąski i obiad.

Niestety radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola. Przedszkolaki nie mogą się już doczekać kolejnej wycieczki.

Agata Ziółkowska

• Dzień Rodziny grupa "Słoneczka"

• Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy.

„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu. Z tej okazji 6 czerwca przedszkolaki z grupy przedszkolnej "Słoneczka" wystąpiły dla swoich najbliższych. Podczas uroczystego wystąpienia (przygotowanego pod skrzydłami wychowawcy Joanny Nikiel wraz z pomocą Katarzyną Kalinowską) dzieci zaprezentowały wspaniały, wypełniony okolicznościowymi wierszami, piosenkami i tańcami program artystyczny. Wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Po części artystycznej przewidziane były atrakcje: przejazd bryczką, oglądanie zwierzątek mieszkających na farmie, zabawa taneczna z bańkami mydlanymi. Dzieci miały okazję spędzić cudowny czas z rodziną. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

Joanna Nikiel

• Dofinansowanie naszych szkolnych wycieczek!

• Miło nam poinformować, że dzięki otrzymanej z Ministerstwa Edukacji i Nauki dotacji w wysokości
            25 000 zł realizujemy w naszej szkole w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę” wycieczki szkolne, które uatrakcyjniają proces edukacyjny dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Cieszymy się z pozyskanego wsparcia i możliwości urozmaicenia zajęć lekcyjnych oraz stworzenia uczniom warunków do zdobywania nowych umiejętności w nietypowym środowisku edukacyjnym.

• Dzień Rodziny grupa "Smerfiki"

• „Dzień Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i śmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pospiechu i z dala od codziennych zmartwień. Jest to czas pełen wzruszeń i porywu serca, zwłaszcza, gdy widzi się swoje dziecko pierwszy raz w charakterze aktora, który ukazuje swoją miłość odbiorcy.

W montażu słowno-muzycznym, najmłodsza grupa „Smerfiki”, zaprezentowały wierszyk, piosenki oraz wzruszające tańce, będące wyrazem podziękowania i miłości dla swoich rodziców. Dzieci pod opieką swoich cioć Ewy Kubkowskiej, Sylwii Sokołowskiej i Agaty Ziółkowskiej, z ogromnym zaangażowaniem przygotowały piękne upominki dla swoich rodziców.

Dziękujemy za ten dzień małym aktorom oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Agata Ziółkowska

• Dzień Dziecka

• Dzień dziecka w naszej szkole odbył się w sali sportowej pod hasłem „Trzymaj Formę”. Uczniowe propagowali aktywny styl życia poprzez konkursy między klasowe w gry i zabawy ruchowe. Dzieci przypominały sobie również o zasadach bezpieczeństwa na drodze korzystając z planszowej gry edukacyjnej pod tytułem „Bezpieczna droga”.

Iza Kapela

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka to wyjątkowe święto. Z tej okazji życzymy wszystkim dzieciom samych uśmiechów i beztroskich chwil, pełnych radości i doskonałej zabawy.

Pierwszego czerwca, z tej właśnie okazji, zorganizowałyśmy w naszym przedszkolu, dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Była fontanna czekolady, pyszna kiełbaska, malowanie twarzy, tańce, zdjęcia na ściance z klaunem oraz w otoczeniu kolorowych baniek mydlanych. Każde dziecko zostało również obdarowane drobnym prezencikiem.

Dzień tak szczególny na pewno zapadnie dzieciom na długo w pamięci.