• Odjazdy autobusów

• UWAGA!  Odjazdy wszystkich autobusów (po uroczystości zakończenia roku szkolnego) odwożących uczniów będą o godzinie 11:00

• Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

odbędzie się 23 czerwca (piątek) 2017r.

Porządek uroczystości:

8:15 – Msza Święta w kościele parafialnym

9:00 – spotkanie uczniów z dyrekcją i radą pedagogiczną na placu (parkingu) przy szkole

9:30 – spotkanie uczniów z wychowawcami w salach

Zapraszamy na uroczystość wszystkich nauczycieli, uczniów i  rodziców.

• OMNIBUS

• 5 czerwca nasza szkoła już po raz drugi zorganizowała finał gminnego konkursu wiedzy ogólnej dla klas 1-3 szkoły podstawowej „Omnibus 2017”. Koordynatorem konkursu była Barbara Potorska. Sprawdzał on wiedzę ogólną uczniów z edukacji polonistycznej, matematycznej, muzycznej, przyrodniczo-społecznej i ekologicznej. Wzięli w nim udział najlepsi uczniowie wyłonieni w I części konkursu ze szkół w Lubowidzu, Zieluniu, Sinogórze i Mleczówce. Uczestnicy finału kolejno udzielali odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin. Za poprawną odpowiedź otrzymywali 1 punkt w postaci cukierka.Po podliczeniu punktów-cukierków okazało się, że I miejsce  zdobyła uczennica klasy 3 Oliwia Szostek z Zielunia, II miejsce uczennica klasy 3 Aleksandra Antosiak z Lubowidza, III miejsce uczeń klasy 2 Franciszek Bartkowski z Zielunia.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez dyrekcję szkoły w Lubowidzu.

I miejsce – mikroskop, gra towarzyska, bierki,

II miejsce – puzzle, gra towarzyska, bierki,

III miejsce – memory, gra towarzyska, bierki.

Wszyscy uczestnicy II etapu konkursu wykazali się szeroką wiedzą z różnych dziedzin życia, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i skromnymi upominkami.

Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i składamy gratulacje!

• TRZYMAJ FORMĘ & ŻYJ ZDROWO

• 15 maja  2017r. w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny pod tytułem ,,Trzymaj Formę ”. W akcji zdrowotnej wzięły udział uczennice z grupy tanecznej i uczniowie samorządu uczniowskiego. Uczniowie gimnazjum wyświetlili prezentację dotyczącą żywności ekologicznej. Następnym punktem apelu było rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego pt. „Zdrowo jem, więcej wiem”. I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowej zdobyła kl. 6b , II miejsce klasa  4 , a III klasa  5. Natomiast w kategorii klas gimnazjalnych I miejsce wywalczyła klasa I, a II miejsce klasa III. Ostatnim punktem programu był taniec dziewcząt ze wstążkami.

Koordynator do spraw zdrowia i profilaktyki Iza Kapela

• Krajowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

• W dniu 10.05.2017r. został przeprowadzony „Krajowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej” on-line.

W konkursie tym brali udział uczniowie naszej szkoły z gimnazjum. Opiekunem konkursu był pan Łukasz Cichaczewski.

Byli to:  Dobies Adrianna  klasa III, Grzywiński Hubert  klasa III, Rogozińska Aleksandra  klasa III, Stopczyński Dawid   klasa III Szeluga Aleksandra  klasa II

Celem konkursu było promowanie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu oraz upowszechnianie wiedzy historycznej o dokonaniach sportowców-olimpijczyków.

Zakres wiedzy dotyczył ogólnych zasad olimpizmu (ceremoniał i symbolika igrzysk), genezy igrzysk w starożytności. Rywalizacji polskich medalistów olimpijskich w Igrzyskach Letnich RIO w 2016 roku.

Nasi uczniowie rozwiązywali indywidualnie test w sali komputerowej metodą on-line. Każdy z nich miał do rozwiązania 25 pytań, na które było 25 minut czasu. O wynikach oraz kwalifikacji poinformujemy wkrótce.

• Mini Euro 2017

• 12.05.2017 roku 17 młodych piłkarzy i piłkarek z klas 3 i 4 wzięło udział w turnieju Mini Euro. Spotkanie było zorganizowane przez redakcję Kuriera Żuromińskiego na Orliku. W rywalizacji brało udział 12 drużyn. Oprócz gry były także różne atrakcje. Między innymi pokaz swoich umiejętności zademonstrował Adrian Duszak– zawodnik freestyle football. Wiele radości i uśmiechu wzbudziła też jedna z konkurencji Turbokozak – konkurs cieszący się w środowisku piłkarskim ogromną popularnością. Należało kopnąć piłkę w otwór znajdującą się na płachcie bramki. Trzem osobom udało się pokonać płachtę. Jedną z tych osób  była Aleksandra Guz , która zakończyła rywalizację w konkursie na trzecim miejscu. Między meczami uczniowie mogli posilić się pyszną przekąską z grilla, a także odpocząć w specjalnie przygotowanym namiocie. Za udział każdy zawodnik otrzymał imienny dyplom i wiele wspaniałych nagród dla drużyny. Dzieci odjechały z uśmiechem na twarzy.

Iza Kapela