• Jasełka bożonarodzeniowe

• W dniu 22.12.2017r.  w naszej szkole odbyły się Jasełka pod tytułem „ Bóg się rodzi” przygotowane przez p. Joannę Dobucą. Uczniowie wcielili się w rolę Maryi, Józefa, pasterzy, trzech króli, aniołów i diabłów. Myślą przewodnią była sprzeczka między aniołami i diabłami w przygotowaniu ludzi do Świąt Bożego Narodzenia. Aktorzy przypomnieli wszystkim zgromadzonym historię Narodzenia Pana Jezusa. Dzięki uczniom mogliśmy jeszcze raz przenieść się do Stajenki Betlejemskiej i przeżyć tą wyjątkową chwilę. Historia przyjścia na świat Jezusa była przeplatana polskimi kolędami w wykonaniu chóru anielskiego w który wcieliły się dziewczynki z naszej scholii parafialnej. Wykonanie kolęd było przy akompaniamencie naszego p. organisty Mieczysława Selezina. Na szczególną uwagę zasługuje wykonanie pastorałki „Żeby tak w noc wigilijną”, która była zaśpiewana przez Gabrielę Krzesińską, jak również pastorałkę „ Ten szczególny dzień się budzi” w wykonaniu Zuzanny Kiec i Kingi Lech przy akompaniamencie gitarowym w wykonaniu p. Joanny Dobuckiej.  Przygotowanie występu kosztowało dużo pracy, ale było warto gdyż spotkało się z dużym zainteresowaniem i aplauzem.

• Przystanek Profilaktyka

• „Przystanek Profilaktyka”

Dnia  17 - 18 listopada w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie odbył się „Przystanek Profilaktyka 2017”. W  Spotkaniu  wzięło udział 158 uczestników z powiatu żuromińskiego, w tym uczennice naszej szkoły z II klasy gimnazjum.

Pierwszego dnia  nastąpiło otwarcie wystawy pt. „Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci”, śpiewano hymn „PaT” i w  wspólnie  tańczono „Belgijkę” do której młodzież porwała nawet żuromińskich policjantów.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych oraz w wybranych przez siebie zajęciach artystycznych między innymi w profilaktyce dobrego Słowa,   teatralnych , Decupage , Dj-skich,  Zumbie, robotyce, samoobronie, krótkofalarstwie, pierwszej pomocy i w kinie nocnych Marków.

Drugiego dnia wszyscy uczestnicy - choć niewyspani ale pozytywnie naładowani zebrali się na hali aby podsumować żuromiński przystanek. W tym dniu młodzież otrzymała z rąk  Piotra Ruszkowskiego dyplomy za udział w wystawie plakatów związanych z Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.

Koordynator do spraw zdrowia i profilaktyki Iza Kapela

• DZIEN PAPIESKI

• 16 października w dniu kolejnej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Joanny Dobuckiej przygotowali program słowno – muzyczny pod tytułem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Uczniowie przypomnieli jak ważną postacią i autorytetem dla młodego człowieka był i jest światy Jan Paweł II. Przypomnieli między innymi fragmenty jego nauczania jak i drogę jaką przebył Karol Wojtyła, a później Jan Paweł II do świętości. W tracie przedstawienia towarzyszyła nam oprawa muzyczna w wykonaniu scholii parafialnej i prezentacja multimedialna przygotowana przez ks. Grzegorza Ślesickiego. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali ulubioną pieść papieża polaka „ Barkę”.

• Wizyta biskupa

• 21 września 2017r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć niezwykłego gościa, był nim biskup pomocniczy naszej diecezji, ks. biskup Mirosław Milewski. Odwiedził naszą szkołę z okazji wizytacji w naszej parafii. Ks. biskup najpierw udał się na spotkanie z panią  dyrektor Iwoną Domżalską po krótkiej rozmowie został zaproszony na spotkanie z uczniami naszej szkoły. Uczniowie wraz z panią Joanna Dobucką przygotowali program słowno – muzyczny pod tytułem „Błogosławiona Matka Klara Szczęsna – czcicielka Bożego Serca”. Ks. biskup jak i inni goście między innymi ks. dziekan i ks. proboszcz naszej parafii w skupieniu wysłuchali historii powołania i  życia naszej rodaczki Ludwiki. W przeżyciu duchowym pomogły nam pieśni  w wykonaniu naszych uczniów. Na zakończenie ks. Biskup podziękował i wszystkich pobłogosławił. Był mile zaskoczony dużym  zaangażowaniem naszej szkoły w życie religijne. Po spotkaniu z uczniami, udał się na krótką rozmowę z nauczycielami. Następnie zwiedził szkołę i poszedł do naszych najmłodszych uczniów – przedszkolaków.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

• Rozpoczęcie  roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 4 września (poniedziałek) 2017r.

Porządek uroczystości:

8:15 – Msza Święta w kościele parafialnym

9:00 – spotkanie uczniów z dyrekcją i radą pedagogiczną na placu apelowym przy szkole

9:30 – spotkanie uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych

Zapraszamy na uroczystość wszystkich nauczycieli, uczniów i  rodziców.

• OGŁOSZENIE

• Rok szkolny 2017/2018 dla SZKOŁY PODSTAWOWEJ GIMNAZJUM i PRZEDSZKOLA rozpocznie się 4 września.