• Szanowni Rodzice!

            Ze względu na przystąpienie większości nauczycieli  do akcji strajkowej w dniach 24-26.04.2019r. w szkole nie będą odbywać się zajęcia lekcyjne. W przypadku braku możliwości zapewnienia dziecku opieki w domu, dyrekcja zorganizuje zajęcia opiekuńcze na terenie szkoły.

            Do czasu zakończenia strajku obiady w stołówce szkolnej  nie będą wydawane.

            Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

            O zakończonym strajku niezwłocznie Państwa poinformujemy.

            Z poważaniem

            Dyrektor Zespołu Szkoły w Lubowidzu

            Iwona Domżalska

          • List do rodziców-strajk

          • Warszawa, dn. 04 kwietnia 2019 r.

             

             

             

            Drodzy Rodzice,

             

            w związku z zapowiadanym strajkiem nauczycieli, starając się zniwelować Państwa obawy dotyczące sytuacji w tym okresie w przedszkolach i szkołach, uprzejmie informuję że przepisy prawa oświatowego regulują zadania dyrektora związane z zapewnieniem opieki uczniom w sytuacji kryzysowej, która może być wywołana strajkiem.

             

            Fakt przystąpienia nauczycieli do strajku nie zwalnia dyrektora z wykonania zadania polegającego na zapewnieniu uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie szkoły. Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia. Zapewnienie opieki uczniom powinno odbywać się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

            W sytuacji przewidywanego strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców. Macie Państwo prawo do informacji, w jaki sposób przedszkole lub szkoła zapewni w tym czasie opiekę Waszym dzieciom.

            Nie wszystkie szkoły/placówki wdrożyły procedury, w efekcie których nauczyciele w nich pracujący rozpoczną strajk. Dlatego, jeżeli nie otrzymacie Państwo komunikatu od dyrektora przedszkola lub szkoły o przystąpieniu nauczycieli do strajku, bez obaw możecie przyprowadzić lub wysłać dziecko do szkoły i nie powinno spotkać się z sytuacją nieprzyjęcia lub odesłania.

            Jeżeli jednak, nie otrzymacie Państwo wystarczających informacji, a przedszkole/szkoła nie zapewni opieki dziecku na czas strajku, ten fakt można zgłosić do organu prowadzącego (odpowiednio wójta, burmistrza, prezydenta miasta) oraz kuratora oświaty.

            Wierzę w Państwa wyrozumiałość, a także w sumienność i odpowiedzialność Dyrektorów przedszkoli i szkół, które pozwolą na przezwyciężenie trudnej sytuacji z poszanowaniem uprawnień uczniów i ich rodziców.

             

            Z wyrazami szacunku

             

            wz. Mazowieckiego Kuratora Oświaty

             

            /-/

            Dorota Skrzypek

            Mazowiecki Wicekurator Oświaty

        • Andrzejki
          • Andrzejki

          • Dnia 28 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili andrzejki.  Imprezę szkolną  zorganizował samorząd uczniowski wraz z opiekunami. Bawiliśmy się od godziny 14.00 do 20.00. Kultywując tradycje związane z Wigilią św. Andrzeja uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość korzystając z usług wróżek i wróżbitów z klasy 8 a i 8 b. W specjalnie stworzonej do tego celu Jaskini Wróżb przedszkolaki i uczniowie szkoły brali udział w różnorodnych wróżbach m.in. „ Lanie wosku”, „ Poznaj imię swojej drugiej połówki,” Cyferkowe wróżby”, „Loteria – co Cię czeka w niedalekiej przyszłości”, „Numerki wywróżą Ci przyszłość” oraz ciasteczko z przepowiednią. Symbole wiedzy magicznej, światło i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Na imprezie szkolnej nie zabrakło muzyki, tańców oraz obficie zaopatrzonej kawiarenki, którą zorganizowała Rada Rodziców. Doskonała zabawa sprawiła, że andrzejki na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich.

                                                                                                                                Opiekunowie SU        

                                                                                                                        Aleksandra Cywińska

                                                                                                                         Renata Sokołowska

                                                                                                                        Tomasz Urbański

        • Dzień Liczby Pi
          • Dzień Liczby Pi

          • 14 marca w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. W tym roku święto tej niezwykle popularnej stałej matematycznej (3.1415926…) uczciliśmy na poważnie i na wesoło. Nauczyciele matematyki zorganizowali konkursy klasowe mające na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko cyfry, wzory i trudne zadania, ale również ciekawa przygoda i mnóstwo zabawy. Obchody Święta Liczby Pi rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej dotyczącej Ludolfiny, czyli bohaterki dnia. Od wielu lat w różnych krajach odbywają się uroczyste obchody Dnia Pi. Z tej okazji, na przykład Amerykanie pieką okrągłe placki, a uczniowie naszej szkoły wykonali Liczbę Pi w 3D oraz  piękne plakaty przedstawiające własności i ciekawostki dotyczące bohaterki naszego spotkania. Finałową konkurencją był konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia Liczby Pi. „Mistrzem Liczby Pi” została Dobiesz Marta z klasy 6, II miejsce zajęła Zdunek Zofia z klasy 5a, na podium stanął również Cencelewski Jakub z klasy 6. Uczniowie bezboleśnie przyswoili sobie dużą dawkę wiedzy matematycznej, historycznej i literackiej, rozwiązali kilka zagadek i przede wszystkim oswoili się z pojęciem niewymierności. Okazało się, że Liczba Pi nie jest taka straszna, a nawet ma niezaprzeczalne zalety. W konkursach klasowych I miejsce zajęła klasa 5a, II – 6, III – 8b. Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie dyplomów.

        • Wycieczka w Bieszczady
          • Wycieczka w Bieszczady

          • Program wycieczki:

            I dzień:  Kazimierz Dolny – zwany Perłą Renesansu lub Perłą nad Wisłą – jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek Lubelszczyzny i jedno z najbardziej malowniczych w Polsce.  Spacer po Wąwozie Korzeniowym – najpiękniejszy z Korzeniowych wąwozów. Góra Trzech Krzyży - miejsce, z którego rozciąga się najbardziej znany widok na Kazimierz Dolny. Obiad jednodaniowy. Przejazd do miejsca noclegu. Obiadokolacja. Nocleg.

            II dzień Śniadanie. Przejazd kolejką bieszczadzką przez fragmenty najciekawszych zakątków Bieszczad, powszechnie uważanych za najdziksze z polskich gór. Połonina Wetlińska – jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach. Z połonin roztaczają się rozległe widoki i znajduje się tu najwyżej położone bieszczadzkie schronisko: "Chatka Puchatka" – spacer z przewodnikiem. Obiadokolacja. Nocleg.

            III dzień Śniadanie. Zwiedzanie zapory wodnej oraz spacer koroną zapory. Rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Polańczyk najpiękniejsze uzdrowisko w Bieszczadach. Poznamy bieszczadzkie smaki – Fuczki – placki ziemniaczane z kiszonej kapusty. Park linowy Lemur w Polańczyku - niezapomniane wrażenia, wysiłek na świeżym powietrzu oraz dawka adrenaliny w bezpiecznym wydaniu. Przejazd na degustację serów bieszczadzkich. Obiadokolacja. Nocleg.

            IV dzień Śniadanie. Wyprawa z Wołosatego na Tarnicę -  u stóp Tarnicy odbyła się legendarna walka Biesa z Sanem. Wielki Bies bronił swoich gór przed ludźmi. Kiedy karczowali lasy złośliwie sadził im gęsto nowe drzewa. Obiadokolacja. Nocleg.

            V dzień Śniadanie. Termy Uniejów – 2 godziny szaleństwa. Kompleks Termalno-Basenowy - nowe baseny kryte, baseny otwarte oraz zespół odnowy biologicznej. Baseny otwarte zostały połączone z budynkiem basenów krytych i zasilane są leczniczą solanką termalną.  Obiad w drodze powrotnej. Przyjazd do miejsca zbiórki.

            Cena: 880 zł  zł  dla 44 +5 uczestników Świadczenia w cenie: transport autokarem, bilety wstępów ( góra trzech krzyży, kolejka bieszczadzka, połonina Wetlińska, zapora wodna, rejs, park linowy, termy Uniejów), 4 noclegi, wyżywienie według programu, opieka pilota, przewodników,  ubezpieczenie od NNW i KL, parkingi i opłaty drogowe. Możliwość dodania w 2,3,4 dniu suchego prowiantu, w cenie 8zł/dzień/os.

          • Spektakl "W tajemniczej Krainie Krasnali"

          • Dnia 25 stycznia przedszkolaki z grupy Słoneczka, Biedroneczki i Motylki wraz z wychowawczyniami były w kinie TON w Żurominie na teatrzyku pt. "W tajemniczej Krainie Krasnali". Przepiękna gra aktorska, wielobarwna scenografia, efekty świetlne, cudowne kostiumy oraz muzyka przeniosły małych widzów w zaczarowany i magiczny świat baśni. W trakcie spektaklu organizowane były różnorodne konkursy, za które dzieci otrzymały nagrody. Wspólna zabawa, piosenki i nastrój tajemniczej krainy krasnali wywołały uśmiech i zachwyt dzieci. Na zakończenie odbyło się losowanie biletów, a szczęśliwcy otrzymali upominki.

        • Przedstawienie teatralne "Dwie Dorotki"
          • Przedstawienie teatralne "Dwie Dorotki"

          • Dnia 24 października 2018r. uczniowie klasy 1a i 1b zostali zaproszeni przez  panią Annę Szczepańską kierownika GBP w Lubowidzu na przedstawienie teatralne. Aktorzy teatru KRAK-ART z Krakowa zaprezentowali  bajkę braci Grimm „Dwie Dorotki”. Kolorowa scenografia oraz wesoły podkład muzyczny, przeniosły dzieci w czarujący świat baśni. Uczniowie z wielką uwagą i zaciekawieniem śledzili losy dwóch Dorotek. Przedstawienie miało charakter interaktywny, dzieci wspólnie z aktorami występowały na scenie m.in. pomagały Dorotce wyjmować gorące bochenki chleba, zrywać jabłka, sprzątać domek babci – wróżki itp. Spektakl uczył, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony przez los. Przedstawienie teatralne było doskonałą lekcją dobrego wychowania dla najmłodszych. Gromkimi brawami dzieci podziękowały artystom za wspólną zabawę i mile spędzony czas.

        • Ogólnopolska kampania "Lekki tornister"
          • Ogólnopolska kampania "Lekki tornister"

          • W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 1-3 biorą udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej „Lekki tornister”. Celem tego projektu jest rozpowszechnienie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na temat przeciążonych tornistrów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, - a co za tym idzie – działanie na rzecz prostych dziecięcych kręgosłupów. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego waga tornistra nie powinna przekroczyć 10% masy ciała dziecka. W grudniu 2018 roku odbyła się akcja ważenia uczniowskich tornistrów. Swoje plecaki zważyło 78 uczniów klas 1-3. Najcięższy plecak ważył 5,8 kg i należał do ucznia klasy 1a, zaś najlżejszy ważył 2,3 kg i należał do ucznia klasy 3a. Niestety większość uczniów edukacji wczesnoszkolnej nosi za ciężkie tornistry. Cięższe plecaki mają dziewczynki niż chłopcy. Dzieci noszą niepotrzebne w danym dniu podręczniki, ćwiczenia i zeszyty oraz wiele innych rzeczy jak zabawki, zbyt obficie wyposażone piórniki, butelki, termosy, kanapniki itp. By odciążyć plecak, dzieci mogą pozostawić niepotrzebne w danym momencie rzeczy w swoich szafkach w klasie. Jednak rzadko korzystają z tej możliwości. Rodzice jak i uczniowie zostali zapoznani z wynikami akcji i otrzymali broszurki z poradami „Jak wybrać właściwy tornister” oraz 10 przykazań „Lekkiego tornistra”.

          • Dzień Babci i Dziadka - Motylki

          • Dnia 13 lutego o godzinie 16.00  pani Joanna Nikiel wraz z grupą Motylki przygotowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przedstawiły przepiękny program artystyczny w formie wierszyków oraz piosenek z dawnych lat. Zaproszeni goście aktywnie włączali się do śpiewania. Na koniec dzieci zaprezentowały zachwycający taniec nowoczesny pt. "Taniec lalek". Samodzielnie wykonane lampiony ze słoików były wymarzonym prezentem babć i dziadków. Nie zabrakło także wspólnego tańca do znanych przebojów disco polo. Uroczystość dopełniła kawiarenka z ciastem i kawą. Babcie i dziadkowie byli zachwyceni przepięknie przygotowaną uroczystością.

        • Misja programowanie
          • Misja programowanie

          • Od października 2018 roku uczniowie klasy 1b szkoły podstawowej uczestniczyli w projekcie unijnym „Misja programowania”. Podczas zajęć nabywali umiejętność programowania i kodowania z wykorzystaniem aplikacji code.org i Scratch oraz robota Photon. W ramach tego projektu, w poniedziałek 18 lutego w bibliotece miejsko-gminnej, odbyły się zajęcia przygotowane przez p. Mirelę Kijora oraz trenerkę projektu p. Wiolettę Matusiak. Podczas spotkania pierwszoklasiści tworzyli własne gry, wspólnie ustalali ich reguły, przestrzegając przy tym zasad obowiązujących w czasie pracy zespołowej. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej, pełnej ekscytacji atmosferze.

          • Dzień Babci i Dziadka - Biedroneczki

          • 23 stycznia grupa „Biedroneczki” zaprosiła babcie i dziadków na piękną uroczystość z okazji ich święta. Seniorzy obejrzeli program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich. Dzieci tańczyły, recytowały wiersze, śpiewały piosenki za co zebrały gromkie brawa. Po zakończeniu programu artystycznego dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz wzięli udział w wielu ciekawych i wesołych konkurencjach takich jak taniec na gazecie, obieranie mandarynki na czas, tanie z krzesłami itp. Wszyscy wspólnie bawili się przy dobrej muzyce. Wnuczęta wręczyły przygotowane samodzielnie upominki. Spotkanie upłynęło w miłej
            i serdecznej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń.

        • Walentynki
          • Walentynki

          • W dniu 14 lutego w naszej szkole obchodzone były walentynki. Uczniowie samorządu szkolnego zadbali o miłą atmosferę. W czasie przerw można było posłuchać nastrojowych piosenek, zadedykować utwór swojej sympatii oraz odebrać z poczty walentynkowej WALENTYNKĘ.

        • Choinka szkolna
          • Choinka szkolna

          • 12 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa pod hasłem „Mam talent”. Od godziny 9.30 mogliśmy podziwiać występy w wykonaniu najmłodszych członków społeczności szkolnej. Mali artyści zaprezentowali układy taneczne „Zimowa poleczka”, „Ta Dorotka”, „Taniec lalek”, „Taniec dworski” i „Jingle bells” przygotowane wspólnie z wychowawczyniami.

            Po występach przedszkolaków na scenie mogliśmy oglądać popisy uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Klasa 1a zaprezentowała taniec „La bamba” a klasa 1b zaśpiewała piosenkę pt. „Co może mały człowiek” oraz przedstawiła humorystyczną scenkę „Krótki skecz o przedszkolaku”. Uczniów klasy drugiej mogliśmy podziwiać w „Tańcu Dziadka Mroza” natomiast trzecioklasistów w układzie tanecznym ”Waka, waka” i „Close to me”. Cheerleaderki zakończyły część artystyczną w choreografii przygotowanej pod okiem opiekunki pani Izy Kapela.

            W trzeciej części występów  zaprezentowali się najstarsi uczniowie naszej szkoły:

            4a – taniec „Ego” w wykonaniu dziewczynek oraz pokaz taneczny chłopców do miksu piosenek,

            4b – taniec towarzyski w wykonaniu trzech par Lena Dobies i Adam Brzozowski, Julia Chylińska i Szymon Błoński, Wiktoria Szklanko i Adam Sadecki, piosenki w wykonaniu Igi Zielińskiej i Oliwii Sieklickiej, taniec nowoczesny,

            5a – taniec „Symphony”, piosenka Kamila Lech i Nikola Łukaszewska, gra na pianinie Zofia Pawlak, Amelia Cichaczewska,

            5b – taniec „Aux max”,

            6 – skrzypce Zofia Kapela, recytacja wiersza „Na straganie”,

            7 – taniec

            8b – układ taneczny z odrobiną humoru

            III – układ taneczny pod hasłem „Misz masz”

        • Apel "Bezpieczne ferie"
          • Apel "Bezpieczne ferie"

          • W piątek 25 stycznia, jak co roku, odbył się apel poświęcony bezpieczeństwu naszych wychowanków. Organizatorzy p. Alina Wasiak, p. Tomasz Urbański i p. Mirella Kijora przypomnieli wiele bardzo ważnych zasad, których należy przestrzegać podczas zabaw zimowych. Wspomniano również o zagrożeniach jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne surfowanie w sieci. Bardzo dokładnie omówiono sposób zachowania w przypadku, gdy jesteśmy świadkami wypadku. Uczniowie zostali poinstruowani, jak krok po kroku wykonać prawidłowo akcję ratunkową, nie narażając na niebezpieczeństwo siebie i osoby ratowanej. Poruszony został, również bardzo ważny w ostatnim czasie, temat hejtowania. Dzieci miały okazję zobaczyć, poprzez obejrzenie filmu, jakie skutki  niesie za sobą umieszczanie złośliwych komentarzy na forach społecznościowych. Miały też okazję przekonać się, że spokojna, kulturalna, konstruktywna rozmowa, przynosi dużo więcej korzyści niż agresywne hejtowanie. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy śpiewali piosenki o tematyce zimowej.

            Dzień wcześniej do naszej szkoły zawitali funkcjonariusze policji, którzy przypomnieli uczniom jak należy zachować się w przypadku spotkania z nieznajomym oraz ataku groźnego psa. Dzieciaki opowiadały również jak zachowałyby się, gdyby do ich domu, pod nieobecnosć rodziców, próbował dostać się ktoś obcy. Wspólnie przypomniane zostały zasady bezpiecznego i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Za aktywny udział w spotkaniu uczniowie dostali drobne upominki w postaci uśmiechniętych buziek odblasków i ilustracji radiowozu z planem lekcji.

             

        • Jasełka Bożonarodzeniowe
          • Jasełka Bożonarodzeniowe

          • 21 grudnia, jak co roku, w naszej szkole mogliśmy zobaczyć Jasełka Bożonarodzeniowe pod tytułem „A nadzieja znów wstąpi w nas”.  Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani katechetki Joanny Dobuckiej wprowadzili społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Przedstawili wydarzenia związane z narodzeniem Pana Jezusa (Maryja – Zofia Zdunek, Józef – Krzysztof Kowalski, Trzej Królowie – Stanisław Fiszer, Laura Sudzińska, Wiktor Nisgorski, Aniołowie – Zuzanna Kiec i Gabriela Krzesińska, a także pasterze – Kinga i Kamila Lech, Radosław Wrzosek, narrator – Julia Krzesińska). Kolędy i pastorałki mogliśmy usłyszeć w wykonaniu „Scholii” przy akompaniamencie pana organisty Mieczysława Sielezina. Podziwiać mogliśmy również grę na skrzypcach uczennicy klasy 6 Zofii Kapela, która zaprezentowała  kolędy „Cicha noc” i „Oj Maluśki”.

        • Wigilia klasowa
          • Wigilia klasowa

          • 20 grudnia w naszej szkole uczniowie wszystkich klas, wspólnie ze swoimi wychowawcami, przygotowali poczęstunek z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania składano sobie życzenia oraz śpiewano wspólnie kolędy. Takie spotkanie wigilijne jest okazją do integracji zespołu klasowego oraz kultywowania tradycji świątecznych.

        • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku nasi wolontariusze Agata Żurawska, Julia Krzesińska, Monika Szychułda, Alicja Kalinowska, Julia Kalinowska, Mateusz Gutkowski, Jakub Kwiatkowski zebrali do puszek ponad 3700 zł. W tym roku WOŚP zbierała na sprzęt do specjalistycznych szpitali dziecięcych.  

        • Mikołajki w przedszkolu
          • Mikołajki w przedszkolu

          • Dnia 13 grudnia 2018 roku o godzinie 16.00 grupa przedszkolna 5-latków wraz z wychowawczynią p. Joanną Nikiel zorganizowała spotkanie mikołajowe. Dzieci zaprosiły swoich rodziców i przedstawiły program artystyczny, podczas którego recytowały wierszyki o tematyce mikołajkowej. Zaśpiewały także trzy piosenki: „Tajemniczy gość”, „Idzie, idzie Mikołaj” oraz „Śpiesz się Mikołaju”. Następnie dzieci wraz z rodzicami wykonywały ozdoby świąteczne: bombki styropianowe oraz choinki, które ozdabiały cekinami, brokatem, pomponikami oraz piórkami we wszystkich kolorach tęczy. Wspólna praca sprawiła dzieciom i rodzicom wiele radości. Wykonane ozdoby na pewno były piękną dekoracją świąteczną w ich domach.  Spotkanie umilała nastrojowa muzyka oraz słodki bufet.