• Spotkanie z pisarzem Karolem Kozłowskim
          • Spotkanie z pisarzem Karolem Kozłowskim

          • W dniu 4 września 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy krakowskiego poetę i satyryka Karola Kozłowskiego. Pan Karol jest autorem wielu ciekawych książek i bajek dla dzieci. Napisał między innymi: „Zwierzątkowo”, „Chory kotek”, „Osa Łakomczucha”, „Logoludek”, „Pies marynarzem”, „Znajdek”, „Pies Dżok”. W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami.

            Spotkanie z poetą przebiegało w przyjemnej i wesołej atmosferze. Autor ciekawie i z humorem opowiadał o swoich książkach. Zdradził tajemnicę, skąd czerpie natchnienie do swojej pracy twórczej. Powiedział również, że najchętniej w swoich utworach opisuje losy zwierząt lub zdarzenia, które miał okazje obserwować, usłyszeć albo przeżyć. Na przykład bohaterem książeczki pt. „Znajdek” jest kotek, którego syn pana Karola przyniósł
            z krakowskiego schroniska dla zwierząt, zaś w książeczce pt. „Pies Dżok” opisana jest prawdziwa historia psa, który w tragicznej sytuacji stracił pana i przez długi czas czekał na niego na Rondzie Grunwaldzkim. Ta historia tak poruszyła Krakowian, że postanowili postawić mu pomnik. Z kolei „Pies marynarzem” to wierszowana historia psa Baltika, który na krze przepłynął wiele kilometrów.  Zawiera ona autentyczne zdjęcia jakie robili marynarze Baltiki w trakcie akcji ratunkowej.

            Pan Karol Kozłowski wyrecytował także kilka swoich wierszy. Zwrócił uwagę na prawidłowe akcenty i rymy, które powinny się znaleźć w dobrze napisanym wierszu. Podczas recytacji wierszy uczył dzieci, w jaki sposób należy deklamować wiersze i prozę. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję kupić książeczki autorstwa pana Karola Kozłowskiego z imienną dedykacją.

            Mirela Kijora

            Agata Ziółkowska

        • "Bezpieczna droga do szkoły"
          • "Bezpieczna droga do szkoły"

          • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w ramach XVIII edycji akcji

            „Bezpieczna droga do szkoły”

            W dniu 27 września 2019 roku o godzinie 10.00 w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie odbył się konkurs dla uczniów szkół podstawowych zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Żurominie.

            Szkołę naszą reprezentowała Ada Dobies z klasy 5b w konkursie wiedzy z przepisów ruchu drogowego, Aleksandra Antosiak uczennica klasy 6b w konkursie praktyczno-teoretycznym z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz Adam Cencelewski uczeń klasy 6a, który wziął udział w konkursie praktycznym-jazda na rowerze po torze przeszkód.

            Celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci
            i młodzieży szkolnej poprzez:

            ·        popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,

            ·        kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,

            ·        rozpowszechnianie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

            ·        zachęcanie do korzystania z roweru jako środka transportu, a także rekreacji
            i sportu.

            Konkurs wiedzy z przepisów ruchu drogowego został przeprowadzony w formie pisemnego testu dotyczącego wiedzy z przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej, który był zorganizowany przez przedstawicieli Komendy Policji w Żurominie. Konkurs z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej był rozstrzygany przez ratowników Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie natomiast slalom rowerowy odbył się pod czujnym okiem policjantów KP w Żurominie.

            Zwycięzcy zostali wyróżnieni nagrodami a pozostali uczestnicy drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatorów konkursu.

        • Spotkanie z policjantem
          • Spotkanie z policjantem

          • 13 września 2019r. odbyło się  spotkanie uczniów klasy 1 z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Żurominie. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa uczniów w szkole i w domu. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Zwrócili uwagę na obowiązek jazdy dzieci w samochodach w specjalnych fotelikach lub podkładkach i obowiązkowym zapinaniu pasów. Panowie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przybyłych gości, zadawały wiele pytań. Dzięki temu spotkanie uczniowie dowiedzieli się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Na koniec spotkania czekała na dzieci miła niespodzianka. Panowie policjanci i duuuuża MROWKA wręczyli im upominki, wśród których były opaski odblaskowe, przybory do pisania i słodycze. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

            Barbara Potorska

        • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

          • Początek września to koniec wakacji, ale też i początek roku szkolnego. Szkoła to  miejsce, gdzie można zdobywać umiejętności, wiadomości, wiedzę, nawiązywać relacje koleżeńskie, rozwijać pasje i zainteresowania, realizować marzenia.

            Wypoczęci po wakacyjnej przerwie i gotowi na nowe wyzwania uczniowie Zespołu Szkół w Lubowidzu stawili się 2 września na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, rozpoczęcia roku szkolnego dokonała pani dyrektor Iwona Domżalska. Szczególnie ciepło powitała tegorocznych pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną oraz zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły jak i pozostałych uczniów.

            Pani dyrektor, życzyła uczniom sukcesów, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Pani Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Staniszewska zachęcała do sumiennej, wytężonej pracy. Na zakończenie wszyscy udali się do klas, gdzie odbyły się spotkania z wychowawcami.

             

            OGŁASZAMY ROK SZKOLNY 2019/2020 ZA OTWARTY!

            Semper in altum, czyli „zawsze wzwyż” niech będzie mottem podczas tegorocznej pracy w szkole i jednocześnie wskazówką dla wszystkich do działań podejmowanych w nowym roku szkolnym.

            Życzymy wszystkim uczniom, by mieli nieukrywaną radość z odkrywania i wgłębiania się
            w kolejne pokłady wiedzy, a nauczycielom – satysfakcji z pracy z dziećmi i wielu sukcesów zawodowych.

             

            Mirella Kijora

            Agata Ziółkowska

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

          • Rozpoczęcie  roku szkolnego 2019/2020

            odbędzie się 2 września (poniedziałek) 2019r.

            Porządek uroczystości:

            8:15 – Msza Święta w kościele parafialnym

            9:00 – spotkanie uczniów z dyrekcją i radą pedagogiczną na placu apelowym przy szkole

            9:30 – spotkanie uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych

            Zapraszamy na uroczystość wszystkich nauczycieli, uczniów i  rodziców.

          • Ingres ks. Proboszcza Sławomira Stefańskiego

          • Ks. Sławomir Stefański urodził się i spędził swoje dzieciństwo i młodość w miejscowości Rostkowo koła Przasnysza z skąd pochodziła patron dzieci i młodzieży Św. Stanisław Kostka. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, tam 13 czerwca 1992r, otrzymał święcenia kapłańskie. Pierwsze parafia w których służył ks. Sławomir jako wikariusz były to parafie w Drobinie, Rościszewie, Ciechanowie, Golubiu Dobrzyniu i Staroźrebach. W maju 2009r. został proboszczem w Naruszewie. We wrześniu 2019r. po niespodziewanej śmierci ks. Tadeusza Nikicina otrzymał nominacje od ks. biskupa aby objąć parafię Świętego Andrzeja w Lubowidzu.

            Podczas ingresu, który odbył się 6.10.2019r. uroczystego wprowadzenie nowego proboszcza dokonał dziekan dekanatu żuromińskiego ks. Kazimierz Kowalki, który najpierw podał do publicznej wiadomości nominacje proboszczowską sygnowaną przez Biskupa płockiego, po czym poprosił przyjmującego urząd księdza Sławomira o powierzenie wspólnoty parafialnej Bożej Opatrzności. W kruchcie kościoła otrzymał klucze do świątyni, następnie klęcząc przed otwartym tabernakulum ks. Sławomir Stefański prosił w modlitwie o Boże błogosławieństwo dla swojej posługi. Nowy proboszcz przyjął również z rak Księdza Dziekana Pismo Święte oraz kielich z pateną, symbolizujące główne zadania duszpasterskie proboszcza. Duszpasterza powitali także jego parafianie, a w ich imieniu p. Alina Fiszer jak również burmistrz Miasta i Gminy Lubowidz p. Krzysztof Ziółkowski. Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia podczas, której homilie wygłosił nowy ks. proboszcz . A podczas liturgii mogliśmy usłyszeć pieśni wykonane przez scholę dziecięcą, chór parafialny i Orkiestrę Dętą.   W uroczystości oprócz licznie zgromadzonych parafian uczestniczyło wielu duszpasterzy z całego dekanatu żuromińskiego i oczywiście rodzina nowego ks. proboszcza z mamą.

            Na zakończenie ks. proboszcz podziękował licznie zgromadzonym parafianom i gościom za wspólną Eucharystię i za ciepłe przyjecie, następnie zapewnił ich o swojej modlitwie za nowo obitą parafie.

             

            Do parafii przybył ze swoją mama i wieloma pomysłami, które zaczął wdrażać już od pierwszych dni pełnienia służy Bogu w naszej parafii.

        • Pożegnanie ks. Proboszcza Tadeusza Nikicina
          • Pożegnanie ks. Proboszcza Tadeusza Nikicina

          • Ks. Kan. Tadeusz Nikicin przeżył 68 lat, w tym 41 w kapłaństwie.

            Urodził się 23 maja 1951 r. w Stanisławowie, parafia Pomiechowo. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku 4 czerwca 1978r. przyjął święcenia kapłańskie. Posługę duszpasterską jako wikariusz pełnił w parafiach: Rogowo (1978), św. Mateusza-Pułtusk (1980), Gostynin (1980), Lipowiec Kościelny (1982), Długosiodło (1982), Orszymowo (1983), Nowe Miasto (1984), św. Tekla-Ciechanów (1985), Żuromin (1986), Bodzanów (1989). W 1991r. został proboszczem parafii Płonne, zaś  w 2004r. otrzymał nominację proboszczowską do parafii św. Andrzeja Apostoła w  Lubowidzu. Został odznaczony godnością kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej w 2016r.
            Ks. Tadeusz był wierny swoim zasadom i przekonaniom. Co niektórzy uznawali to za jego wadę, ale to było jego wielką zaletą. W pierwszym kontakcie trochę oschły i niedostępny, ale dla tych, co zechcieli choć trochę go poznać okazywał się serdeczny i pomocny. Nie odmawiał wsparcia potrzebującym. Był dobrym kapłanem i gospodarzem parafii w których przebywał. Wieść o jego nagłej śmierci 18 sierpnia 2019r. była szczególnym zaskoczeniem dla mieszkańców Lubowidza. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Tadeusza Nikicina rozpoczęły się Mszą Św. żałobną w środę - 21 sierpnia o godz. 19.00. Eucharystii w kościele parafii św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu przewodniczył ks. prał. Kazimierz Kowalski, dziekan dekanatu żuromińskiego. Natomiast Msza Św. pogrzebowa sprawowana była w kościele parafii św. Anny w Pomiechowie pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego 22 sierpnia o godz. 14.00. Ciało ks. Tadeusza Nikicina zostało pochowane na cmentarzu w rodzinnym grobie w Pomiechowie.

             

        • Konkurs kultury zdrowotnej dla uczniów  klas 1-3 szkoły podstawowej.
          • Konkurs kultury zdrowotnej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

          • W roku szkolnym 2018/19 odbył się „Konkurs kultury zdrowotnej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej”. Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów naszej szkoły właściwych nawyków i postaw oraz podniesienie poziomu kultury zdrowotnej, a w szczególności:

            • kształtowanie współodpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia.
            • przestrzeganie podstawowych zasad utrzymania czystości.
            • dbałość o higienę osobistą i kulturę zdrowotną.
            • dbałość o estetykę pomieszczeń.
            • przeciwdziałanie niszczeniu mienia szkolnego.
            • wdrażanie działań na rzecz świadomego dbania o zdrowie.

             

             Zasady konkursu:

            1. W konkursie brali udział uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej.

            2. Konkurs trwał od  01.10.2018 r.  do 31.05.2019r.

            3. Czystość każdej z klas oceniana była w skali od 1 do 40 punktów.

            4. Kontrole przeprowadzane były  przynajmniej raz w miesiącu.

            5. W skład komisji oceniającej wchodzili: koordynator do spraw zdrowia i profilaktyki  oraz       trzech uczniów z klas 1-3.

            6. Ocenie podlegał:

            • ogólny wygląd estetyczny sal lekcyjnych: wygląd ławek uczniowskich ( uporządkowanie i poszanowanie podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych),stan podłogi ( śmieci, rozlane płyny itp.), najbliższe otoczenie kosza na śmieci, sposób przechowywania plecaków.
            • higiena osobista i kultura zdrowotna: zmiana obuwia , posiadanie chusteczek higienicznych, czystość rąk  i wygląd paznokci , posiadanie drugiego śniadania, udział we fluoryzacji.

            Laureatami konkursu w roku szkolnym 2018/19 zostali:

            • I miejsce – klasa 3b
            • II miejsce  - klasa 1a
            • III miejsce – klasa 1b

             

             

            Koordynator do spraw zdrowia i profilaktyki dla klas 1-3 SP

            Anna Kąpińska

             

          • Ogłoszenie

          • Drodzy Rodzice!

            Informujemy, iż w okresie wakacji w Samorządowym Przedszkolu w Lubowidzu pełnione będą dyżury opiekuńczo - wychowawcze w godzinach 7.00 - 16.00.

             

            Z poważaniem

            Dyrektor Zespołu Szkół w Lubowidzu

            Iwona Domżalska

        • Dzień Dziecka w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubowidzu
          • Dzień Dziecka w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubowidzu

          • Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, dnia 31 maja 2019 r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą wzięli udział w warsztatach plastyczno - technicznych zorganizowanych przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubowidzu. W tym dniu czekało na dzieci wiele atrakcji. Najpierw  uczniowie  bawiąc się w małych artystów z wielką precyzją składali i kleili poszczególne elementy klowna. Było przy tym wiele radości i zabawnych sytuacji. Potem dumnie prezentowali swoje prace i pozowali z klownami do pamiątkowych fotografii. Następnie z wielką uwagą wysłuchali wierszy na temat Dnia Dziecka oraz poszanowania książek. Dowiedzieli się również, że 1 czerwca obchodzony jest także jako „Światowy Dzień Mleka”. Dzieci bardzo miło spędziły czas, a z okazji ich święta na pożegnanie otrzymały kolorowe baloniki i cukierki.

            Wychowawca: Anna Kąpińska

          • Wycieczka do Trójmiasta

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Trójmiasta.

            Dnia 27-28.05.2019r. klasy 4a,4b i liczna grupa z klasy 3b i 5a wraz z wychowawcami (tj. Panią Patrycją Kołakowską, panią Grażyną Zielińską, panią Barbarą Potorską i panią Agnieszką Pawlak) wybrali się na dwudniową wycieczkę do Trójmiasta.

            W poniedziałek o godz. 7.50 wyruszyliśmy spod szkoły do Gdyni, do Oceanarium. Oglądaliśmy tam faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno- lądowym. Następnie popłynęliśmy statkiem do Sopotu. W Sopocie spacerowaliśmy po molo, po plaży i po głównej ulicy Sopotu- Monte Cassino. Główną atrakcją turystyczną tej ulicy jest Krzywy Domek. Budynek ten swoim charakterem nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga, a także projektów Gaudiego. Na tym zakończyliśmy zwiedzanie i pojechaliśmy do hotelu „Pod Lipami”. Zjedliśmy smaczną kolację i mogliśmy odpocząć i zintegrować się całą grupą.

            Na drugi dzień po obfitym śniadaniu pojechaliśmy do Gdańska do Muzeum Bursztynu. Podziwialiśmy biżuterię z bursztynu i poznaliśmy jego historię. Następnie wybraliśmy się autokarem na Długi Targ- przed wejściem do dworu Artusa, by obejrzeć słynną fontannę Neptuna. Wstąpiliśmy do Bazyliki Mariackiej.

            Kolejnym punktem zwiedzania był Żuraw, czyli zabytkowy dźwig portowy i jedna z bram wodnych Gdańska, która mieści się nad rzeką Motławą.

            Najciekawszym według mnie miejscem jednak było Centrum Hevelianum. Zostaliśmy podzieli na grupy, by skorzystać jak najwięcej z warsztatów. Pierwsza grupa była na warsztatach, na których poznawaliśmy zmysły, a druga grupa zgłębiła wiedzę o świetle. Nad miejscem tym czuwa duch legendarnego, gdańskiego astronoma- Jana Heweliusza. Tutaj nauka staje się fascynującą zabawą i przygodą. Szkoda, że nie mieszkamy bliżej, korzystalibyśmy częściej z lekcji w centrach nauki. Ostatnim punktem zwiedzania był AmberSky, czyli Koło Widokowe. Z kolejki na samym czubku koła można podziwiać Gdańsk w pełnej okazałości. Po tej atrakcji wyruszyliśmy do domu.

            Wycieczka ta okazała się niesamowitą przygodą, lekcją i zarazem odpoczynkiem od szkoły. Panie wychowawczynie były wyrozumiałe i opiekuńcze. Mimo ich ciężkiej pracy i opieki nad nami 24 godziny na dobę ;) - dziękujemy i już w drodze powrotnej zaplanowaliśmy kolejną dłuższą wycieczkę.

            Było Extra!!!

            Lena Dobies – kl. 4b 

          • Dzień kobiet

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień kobiet.

            Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyły się małe uroczystości klasowe. Każda klasa świętowała na swój sposób. Dziewczynki dostały jakiś miły podarunek. Samorząd Uczniowski również pamiętał o marcowym święcie. Męska część SU w odświętnych strojach na krótkim apelu złożyła serdeczne życzenia paniom i pannom. Chłopcy obdarowali pracownice szkoły różami, a dziewczynki otrzymały lustra do damskich toalet. Mała rzecz, a naprawdę cieszy!

            Dziękujemy Wam nasi młodzi Panowie

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

          • Cała Polska czyta dzieciom

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cała Polska czyta dzieciom.

            W dniu 7 maja uczniowie klasy 1b uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, które odbyło się na zaproszenie pani Anny Szczepańskiej kierownika Gminno-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubowidzu. Dzieci miały okazję posłuchać bajki „Biało-czarno-czerwoni czyli Polska gola” oraz „Mundial” autorstwa Wiesława Drabika, które czytał kierownik Poczty Polskiej w Lubowidzu pan Zbigniew Oryl. Po wysłuchaniu bajek uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowach na temat pracy pracowników poczty oraz funkcji jaką spełnia w życiu człowieka. Na zakończenie spotkania wszyscy wykonali rysunek tematycznie związany z piłką nożną. Prace zostały zamieszczone w galerii prac dziecięcych. Chętni uczniowie oficjalnie zostali czytelnikami biblioteki publicznej i wypożyczyli wiele ciekawych książeczek. Pani Ania zapoznała nowych członków z zasadami korzystania z biblioteki oraz przypomniała jak należy dbać o książki.

          • Nauka pływania - ciąg dalszy

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nauka pływania - ciąg dalszy.

            Pływanie to jedna z najpiękniejszych dyscyplin sportowych a zarazem jedna z najprzyjemniejszych form spędzania rekreacji. Umiejętność pływania najdokładniej i bardzo harmonijnie rozwija ludzki organizm. Świetnie wpływa na pracę serca, układ oddechowy oraz równomiernie ćwiczy wszystkie partie mięśni. Pływanie to forma aktywności, którą można cieszyć się w każdym wieku. Z umiejętnością pływania rodzi się każdy z nas, ale bez treningu po kilku miesiącach życia traci się tę umiejętność, a przy okazję szansę na dobrą zabawę.

            By zapewnić naszym uczniom możliwość bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu szkoła drugi przystąpiła do projektu „Umiem pływać”, który był realizowany przez Klub Pływacki SHARK w Sierpcu. W systematycznej nauce pływania, pod okiem doskonałych instruktorów, uczestniczyło 44 uczniów z klas 1-3. Kurs pływania rozpoczął się 26 marca 2019 roku. Odbyło się 10 wyjazdów, podczas których przez 1,5 godziny dzieci oswajały się z wodą, bawiły a także nabywały umiejętność pływania.

            Basen jest idealnym miejscem, by rozpocząć przygodę z pływaniem. Pod wieloma aspektami jest lepszy i bezpieczniejszy niż akweny otwarte. Przejrzysta woda daje dzieciom poczucie kontroli nad sytuacją, widzą co dzieje się wokół nich. Daje możliwość wyboru głębokości odpowiedniej dla każdego, podczas gdy próby samodzielnej nauki pływania w niestrzeżonych akwenach wodnych, bez pomocy specjalistów niejednokrotnie kończą się traumą i rezygnacją z dalszych prób nauki.

            W związku z tym, mając na względzie bezpieczeństwo naszych uczniów oraz wskazanie jednej z najzdrowszych form spędzania wolego czasu szkoła kolejny raz przystąpiła do projektu. Kurs pływania ukończyło 42 podopiecznych. Uroczyste zakończenie odbyło się 14 czerwca. Uczniowie po zdanym egzaminie otrzymali dyplomy i złote medale.

          • Wycieczka w Bieszczady

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka w Bieszczady.

            Wycieczka w Bieszczady 24.04-28.04.2019r.

             

            Środa  24.04

            O godzinie 5 rano spotkaliśmy się na parkingu przed szkołą. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Kazimierza Dolnego- jednego z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miasteczek w Polsce. Wybraliśmy się tam na spacer po Wąwozie Korzeniowym, podczas którego pani przewodniczka opowiadała nam różne ciekawe historie związane z tym miejscem. Tego dnia weszliśmy także na Górę Trzech Krzyży, z której mogliśmy podziwiać panoramę całego miasteczka. Do hotelu dotarliśmy późnym wieczorem, zjedliśmy kolację i rozeszliśmy się do swoich pokoi.

             

            Czwartek  25.04

            Z samego rana po śniadaniu  wybraliśmy się na przejażdżkę kolejką bieszczadzką, żeby móc oglądać najdzikszą i najpiękniejszą przyrodę Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Tego dnia zdobyliśmy także szczyt Bieszczad– Połoninę Wetlińską.  Po wyczerpującej wędrówce podziwialiśmy przepiękne widoki górskie, a w schronisku Chatka Puchatka zjedliśmy posiłek i wypiliśmy ciepłą herbatką. Po krótkim odpoczynku schodziliśmy wąskim, kamienistym szlakiem do miejsca, gdzie czekał na nas autokar. Zmęczeni, ale pełni emocji wróciliśmy do hotelu.  Wieczorem opiekunowie zorganizowali ognisko, na którym rozegrał się turniej piosenki, oczywiście wygraliśmy my.

             

            Piątek  26.04

            Trzeci dzień naszego pobytu w górach rozpoczęliśmy od zwiedzania elektrowni wodnej
            w Solinie oraz spacerem koroną zapory. Następnie przez godzinę mieliśmy okazję płynąć statkiem po Zalewie Solińskim. Widoki były niezapomniane. Na obiad pojechaliśmy do miejskiej restauracji, by móc poznać typowe dla tego regionu smaki – Fuczki - placki ziemniaczane z kiszonej kapusty. Ostatnią  atrakcją dnia był wyjazd do parku linowego Lemur w Polańczyku. Wszyscy mogli zmierzyć się z trudnym wyzwaniem oraz podjąć próbę przejścia po torze przeszkód, ale  nie wszyscy skorzystali z tej okazji. Tylko nieliczni pokonali strach i przeszli wszystkie przeszkody. Pomimo tego, dzień należał do udanych.

             

            Sobota 27.04

            Czwartego dnia rano pojechaliśmy do Cichej na degustację serów bieszczadzkich. Niestety pogoda popsuła nam plany i zamiast zdobywać szczyt Tarnicę, wybraliśmy się tylko na krótki spacer do schroniska. Następnie mieliśmy okazję odwiedzić Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy. Podczas tego spotkania siostra opowiedziała nam pokrótce historię Stefana Wyszyńskiego, który przez jakiś czas przebywał w tym klasztorze. Kolejnym punktem wycieczki było muzeum przyrodnicze. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się
            w rezerwacie, gdzie mogliśmy podziwiać stado żubrów . Wieczorem odbyła się dyskoteka
            z ogniskiem.

             

            Niedziela 28.04

            To już niestety ostatni dzień naszej przygody z Bieszczadami. W drogę powrotną wyruszyliśmy wcześnie rano. Zatrzymaliśmy się w  Łodzi na pysznym obiedzie. Następnie pojechaliśmy do Uniejowa. Główną atrakcją tego dnia była zabawa w basenach i kąpiel pod gołym niebem w ciepłych wodach termalnych. Wszystkim bardzo się tam podobało. Do domu dotarliśmy po 23. Byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Wycieczkę będziemy pamiętać bardzo długo, ponieważ bawiliśmy się świetnie i spędziliśmy czas w miłym oraz
            w sympatycznym towarzystwie.

             

            Opracowała: Julia Grzywna i Weronika Sztramska

        • Dzień Samorządności
          • Dzień Samorządności

          • W tradycję naszej szkoły wpisał się już Dzień Samorządności, który obchodzimy 21 marca w pierwszy  dzień wiosny. Tego dnia pomieszczenia szkolne zyskały nowe nazwy np: sekretariat – „ Centrum dowodzenia”, pokój nauczycielski  – „Sztab generalny”, stołówka – „ Paśnik”, sala informatyczna – „Złomownia” itp.

            O godzinie 8.00 wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej.  Pani dyrektor Iwona Domżalska przekazała  swoją władzę przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Aleksandrze Jędrzejewskiej, która wiosennym dekretem uwolniła  nauczycieli od obowiązku nauczania  i przedstawiła skład nowej rady pedagogicznej. Utworzyli ją uczniowie klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej.

            Następnym punktem programu była poranna gimnastyka, którą przeprowadziła nowa pani wice dyrektor Zuzanna Kiec. Cała społeczność uczniowska wspólnie zatańczyła do utworów „YMCA”, „Chocolate”, „Tunak” i „Skibidi”. Po rozgrzewce uczniowie udali się do klas, gdzie dwie godziny lekcyjne przeprowadzone zostały przez nowych członków rady pedagogicznej.  Tematyka i przebieg zajęć wcześniej konsultowana była z nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Czwarta godzina lekcyjna była czasem spotkania braci szkolnej z wychowawcami, podczas którego dzieci z oddziałów przedszkolnych ozdobiły  tradycyjne gaiki, uczniowie klas 1-3 przygotowali smaczne kanapki  z nowalijkami, a pozostali uczniowie szkoły podstawowej nadali wiosenny charakter kapeluszom i krawatom.

            W czasie, gdy uczniowie pracowali w zespołach klasowych w bibliotece szkolnej odbyło się nadzwyczajne posiedzenie nowej rady pedagogicznej.  Na spotkaniu opracowano zadania dyżurnego klasowego, które uchwałą Rady Samorządu Uczniowskiego zostały zatwierdzone do realizacji. 

            Około godz. 11.40 uczniowie ponownie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie zapoznano ich z uchwalonymi zadaniami dyżurnego klasowego. Oddziały przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej w kolorowym korowodzie  zaprezentowali efekty swojej pracy z wychowawcami. W podziękowaniu za kreatywność i zaangażowanie wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami ufundowanymi przez  Radę Rodziców.

            Następnym punktem programu  Dnia Samorządności, który rozpalił emocje do czerwoności był mecz w „Dwa ognie” rozegrany pomiędzy drużyną nauczycieli, a reprezentantami poszczególnych klas. Rywalizacja była zacięta, doping po obu stronach doskonały. Zwycięstwo odniosła drużyna nauczycieli (uczniowie żądają rewanżu)

            Po sportowych emocjach cała społeczność szkolna udała się na boisko żeby zgodnie z tradycją pożegnać zimę, paląc Marzannę. Następnie  uczniowie posilili się upieczonymi w ognisku kiełbaskami. Na tym obchody Dnia Samorządności w naszej szkole zostały zakończone. Uczniowie pełni wrażeń i dobrego humoru powrócili do domów.

            A.Cywińska, R. Sokołowska, T. Urbański.

          • Drodzy Rodzice!


            Od 29.04.2019r. w Zespole Szkół w Lubowidzu odbywać się będą zajęcia lekcyjne.