• "Przygody świnek"

• Tydzień bibliotek. Z tej okazji nasze przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu online z udziałem aktorów teatru Krak-Art. Radosna atmosfera i żywiołowe reakcje dzieci pozwalają stwierdzic, że była to świetna zabawa.

• Witaj maj! Trzeci maj!

• 5 maja grupa "Biedronki" przygotowała akademię z okazji Uchwalenie Konstytucji 3 maja. Usłyszeliśmy kilka wierszyków i piosenek. Niespodziankę przygotowały również młodsze grupy, dzieci wspólnie wyrecytowały wiersz "Powiewa flaga".

• UWAGA OŚMIOKLASISTO!

• Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, że zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej i klasie o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”?

CYBER.MIL Z KLASĄ - INWESTYCJA W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Zapewne jesteś uważnym obserwatorem i widzisz, że rozwój i technika pędzą w zastraszającym tempie. Współczesny świat kładzie olbrzymi nacisk na kreatywność i niecodzienność. Ale żeby zaistnieć za kilka jako dobry specjalista, działanie musisz podjąć już dziś.

Jednym z takichrozwiązań, który może otworzyć przed Tobą okno na świat, jest nauka w szkole średniej, w klasie objętej „Programem CYBER.MIL z klasą”.

W trakcie nauki oprócz informatyki na bardzo wysokim poziomie, będziesz uczył się również takich ciekawych przedmiotów jak kryptografia, algorytmika, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji.

Sam dobrze wiesz, jak ważne są nowoczesne technologie i bezpieczeństwo. Edukacja z tych przedmiotów pozwoli Ci już dzisiaj nauczyć się obsługiwać przyszłe realia.Zdobędziesz wiedzę i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

Nie tylko w szkole

„Program CYBER_MIL z klasą” to przede wszystkim innowacja. Dlatego jako uczeń będziesz uczestniczyć przede wszystkimwpraktycznych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Skorzystasz z możliwości obserwacji pracy w profesjonalnych jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej, różnych instytutów naukowych oraz firm z branży cyberbezpieczeństwa.

I co później?

Nauka w CYBER_MIL z klasą to bilet wstępu na praktycznie każdą prestiżową uczelnię. Jeśli wybierzesz uczelnię wojskową lub cywilną będzie Ci dużo łatwiej przyswoić zagadnienia z programu studiów, bo będziesz już miał solidne fundamenty. To jakie studia wybierzesz jest jednak tylko i wyłącznie Twoją decyzją.

Tylko szesnaście szkół realizujących  programem CYBER_MIL z klasą są objęte bezpośrednimwsparciem Wojska Polskiego. Oprócz wsparciafinansowego do ich dyspozycji pozostają  fachowe i profesjonalne jednostki patronackie, które służą dodatkową pomocą. Koordynatorem realizacji projektu w wybranych 16 szkołach w całej Polsce jest Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej wspieranedziałaniami przez takie wyjątkowe instytucje jak Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Brzmi zachęcająco?

Żeby stać się uczniem takiej klasy musisz już dziś wykazać się przede wszystkim   zdecydowaniem. Programem objętych jest tylko 16 szkoły w całym kraju. Po jednej w województwie.

Od września bądź jednym z nielicznych bo maksymalnie 15 uczniów w określanej klasie będzie miało możliwość uczenia się tak ekskluzywnych klasach.

Twoja przyszłość jest już tylko w Twoich rękach.

• Czyściochowe przedszkole

• Konkurs Drogerii Rossman CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE

Nasze przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych bardzo aktywnie włączyły się w akcję sieci drogerii Rossman „Czyściochowe Przedszkole”. Nie przeszkodziło nam wprowadzenie stanu epidemii w naszym kraju oraz wiążącego się z nim zdalnego nauczania. W miesiącach marzec, kwiecień, maj, czerwiec 2020 należało omówić temat z sześciu bloków tematycznych: kąpiel, ochrona skóry, higiena nosa, korzystanie z toalety, mycie zębów, czystość rąk. Po każdorazowym omówieniu tematów wysyłałyśmy rodzicom instrukcję wraz z materiałami do wykonania pracy plastycznej. Rodzice przysyłali nam piękne prace plastyczne swoich dzieci. Wykonane zostały z niezwykłą starannością. W każdym miesiącu publikowałyśmy za pomocą strony internetowej konkursu prace z danego bloku tematycznego i zachęcałyśmy rodziców naszych wychowanków oraz innych sympatyków przedszkola do głosowania na nasze przedszkole. Każdego dnia jedna osoba mogła oddać tylko jeden głos, należało więc głosować codziennie od kwietnia do marca 2020. Tak częste i regularne oddawanie głosów zasługuje to na szczególną pochwałę. Nagrodą w konkursie były karty podarunkowe w formie bonu na zakup środków czystości do przedszkola. Udało nam się zdobyć dwie karty o łącznej wartości 1000 zł. Jesteśmy bardzo dumne z naszej wygranej, dzięki nam, rodzicom i przede wszystkim dzieciom możemy się cieszyć środkami czystości, które w czasie epidemii są szczególnie potrzebne.

Aleksandra Cichaczewska

Joanna Nikiel

Anna Lewandowska

Małgorzata Potorska

Joanna Zasadowska

Agata Ziółkowska

• Ferie zimowe

•  Drodzy Rodzice!

Informujemy, iż w okresie ferii zimowych (04.01.2021-17.01.2021) w Samorządowym Przedszkolu w Lubowidzu pełnione będą dyżury opiekuńczo - wychowawcze w godzinach 7.00 - 16.00, po wcześniejszym zapisaniu wychowanka u wychowawcy.

Natomiast dla uczniów Szkoły Podstawowej nie będą organizowane zajęcia.

Bawcie się dobrze i odpoczywajcie.

Życzymy Wam bezpiecznych i udanych ferii zimowych

Dyrektor Zespołu Szkół w Lubowidzu

-Maria Sobiech

-Alicja Ślązak